VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

19.9.2017

V Přerově dovládne dvojkoalice ANO a SpP

Karty jsou rozdány. Dva „odpadlíky“ z přerovské radniční koalice - Nezávislé a stranu Za prosperitu - nenahradí ve vládě města nový partner.

19.9.2017

Radary budou měřit rychlost v místních částech

Přerovští zastupitelé se na svém pondělním jednání znovu zabývali návrhem na měření rychlosti radary v místních částech Lověšice, Kozlovice a Lýsky, které má zkrotit řidiče, překračující povolenou rychlost.

18.9.2017

Koupí kabelky přispějete na dobrou věc. Jak to funguje?

Máte doma kabelku nebo psaníčko, které jste kdysi dostali k narozeninám, a k ničemu se nehodí? Leží ve vašem šatníku starší kousek, který už dosloužil, ale mohl by udělat radost někomu jinému?

18.9.2017

Přerovanům se ukáží útroby Strojaře i výhled z jeho střechy

V loňském roce nabídl Den architektury v Přerově prohlídku obchodních domů, před dvěma lety čekala zájemce exkurze do historických prostor Juty, staré elektrárny nebo Kazeta. Tentokrát se mohou fanoušci architektury těšit na exkluzivní výhled ze střechy budovy Strojaře a prohlídku jeho útrob.

16.9.2017

Hradní kejkle na Helfštýně lákaly i v nevlídném počasí, především rodiny s dětmi

Žongléři, kejklíři či vystoupení zpěváka Jardy Svobody. Nejen to nabídl sobotní program na hradě Helfštýn. Sedmý ročník akce s názvem Hradní kejkle si mohli návštěvníci hradu vychutnávat pasivně, nebo také aktivně, a to zapojením do workshopů nebo dovednostních soutěží. K renesančnímu paláci se z důvodu plánované rekonstrukce ale veřejnost již nedostala.

EXKLUZIVNĚ
16.9.2017

Jak by teď volil kraj? Vítěz ANO, pak ČSSD, KSČM a ...

Největší potenciál oslovit voliče v Olomouckém kraji v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny má podle průzkumu, který pro Deník zpracoval SANEP, hnutí ANO. Druhá by nyní skončila ČSSD a třetí komunisté. Průzkum vznikl v posledním srpnovém týdnu.

15.9.2017

Veletrh pracovních příležitostí zaplnil Galerii Přerov

Zájemci, kteří hledají práci, ale i ti, kteří jen uvažují nad změnou svého dosavadního zaměstnání, proudili v pátek do obchodního centra Galerie Přerov, kde od 10 do 18 hodin proběhl JobFest – veletrh pracovních příležitostí. Volné pracovní pozice zde nabízelo šestadvacet regionálních společností.

15.9.2017

U Strojaře vzniklo nové parkoviště, auto tam odstavíte zdarma

Pětatřicet nových parkovacích míst v centru města slouží od tohoto týdne řidičům v Přerově.

15.9.2017

Čechovu ulici zavře oprava, u nádraží bude husto

Na úplnou uzavírku frekventované Čechovy ulice, která je hlavní spojnicí mezi nádražím a centrem města, se musejí připravit řidiči v Přerově.

15.9.2017

Jaroslav Wykrent na koncertě v Měšťáku pokřtí zpěvník, kmotrem bude Nohavica

Koncerty Jaroslava Wykrenta v Městském domě jsou vždy společenskou událostí, kterou si Přerované nenechají ujít. Sál je vyprodaný a přidávají se židle, aby se dovnitř vešli všichni fanoušci tohoto legendárního skladatele a hudebníka.

14.9.2017

Farmářské trhy lákaly v Přerově na domácí produkty. Již pošesté

Pletené košíky, domácí bylinkové sirupy, výrobky z medu a mnoho dalšího nabízeli prodejci, kteří ve čtvrtek 14. září dorazili na Masarykovo náměstí v Přerově, kde se uskutečnily letošní šesté farmářské trhy. Ty pořádá město ve spolupráci s Agrární komorou.

14.9.2017

Mláďata tovačovské celebrity Zpěvanky už létají

Jediná mláďata labutí zpěvných, která se u nás vůbec poprvé narodila ve volné přírodě, se v těchto dnech učí létat na Zámeckém rybníku v Chropyni.

14.9.2017

V kraji už funguje non-stop lékárna. V noci i o svátcích

Běžné léky i medikamenty na akutní potíže si mohou lidé v Olomouckém kraji nově vyzvednout non-stop.

14.9.2017

Městští strážníci se utkali ve střelecké soutěži

Celorepubliková střelecká soutěž strážníků městské policie proběhla ve středu na střelnici v Drahanech na Prostějovsku. Nejstarší soutěže svého druhu v republice se již po čtyřiadvacáté zúčastnili také strážníci z Přerova. Ti během let vynechali pouze jednou, a to v roce 1997, v době ničivých povodní.

14.9.2017

Palackého ulice už je průjezdná

V předstihu stihli dokončit stavebníci opravy, kvůli nimž byla neprůjezdná páteřní komunikace v Palackého ulici. Řidiči už proto nemusejí volit objízdnou trasu.

14.9.2017

Poslední ruiny ve Škodově půjdou k zemi. Zmizí do konce roku

Smutná kapitola Přerova, na jejímž počátku byly představy o proměně romského ghetta ve Škodově ulici v moderní čtvrť, a na konci debakl projektu investora a jeho insolvence, se uzavírá.

14.9.2017

V Galerii Přerov proběhne veletrh pracovních příležitostí

Lidé, kteří zvažují změnu své stávající pracovní pozice nebo se jen zajímají o místa, které současný trh práce nabízí, budou mít možnost ukázat personalistům jednotlivých firem své kvality.

14.9.2017

Cyklostezku od ornitologů zavře kácení

Cyklostezka, která vede od Ornitologické stanice v Přerově až k mostu u tenisových kurtů, bude ve čtvrtek 14. září v době od 10 do 11 hodin uzavřená. Důvodem je kácení dvou stromů - topolu a jasanu - v areálu stanice.

13.9.2017

Kniha Josef Kainar a Přerov je pokřtěná, už je i v prodeji

Josef Kainar a Přerov. To je název knihy, která prošla v neděli 10. září slavnostním křtem. Kniha je již v prodeji.

13.9.2017

Přerovská vláda se rozpadla. Co na to opozice?

Přerovská radniční koalice ztratila v zastupitelstvu většinu. Dvě ze čtyř stran, které ji tvořily, vedení města opustily. Zeptali jsme se, co na aktuální krizi vlády primátora Puchalského říkají opoziční zastupitelé.

13.9.2017

Policie a krajský koordinátor BESIPu kontrolovali rychlost

Bezpečnostní akce, která proběhla v úterý od 8 do 12 hodin na Kojetínsku, se zaměřila na kontrolu dodržování povolené rychlosti v obci.

12.9.2017

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Svisle v Přerově

  Ojedinělý seriál Deníku startuje! Na stránce tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

12.9.2017

Střední Zemědělská škola Přerov zve na soutěž v parkurovém skákání

Celkem sedm soutěží v parkurovém skákání budou mít možnost zhlédnout milovníci koní v sobotu 16. září na travnatém kolbišti areálu Střední Zemědělské školy v Přerově.

12.9.2017

Přerovskou koalici opustily dvě strany. Vadí nám arogance a rozpory, vysvětlily

Odlišný pohled na zásadní otázky fungování města, odchod schopných úředníků z magistrátu, arogance a špatná komunikace s veřejností. Takové jsou hlavní důvody toho, proč se strana Za prosperitu Přerova rozhodla vystoupit z radniční koalice.

11.9.2017

Koalice na radnici v Přerově se rozpadá

Pro někoho logický a tak trochu očekávaný krok, ke kterému se schylovalo už delší dobu, pro jiného nepříjemné překvapení. Zástupci dvou politických stran - Za prosperitu a Nezávislí oznámili své rozhodnutí opustit radniční koalici v Přerově. Přesné důvody chtějí lídři obou stran vysvětlit na tiskové konferenci v úterý dopoledne.

11.9.2017

Přerovské dvorky: verše v zákoutích starých domů

Kdyby to v Přerově takto vypadalo každý den, lidé by z města určitě neměli důvod odcházet. Ulicemi proudily v neděli davy nadšenců, kteří si přišli prohlédnout dvorky starých měšťanských domů. Každé zákoutí přitom mělo neopakovatelnou atmosféru.

11.9.2017

Nejvíce amputací bývá na podzim. Co dělat při úrazu cirkulárkou či sekyrou?

Práce s rotační okružní pilou, strunovou sekačkou, sekyrou nebo kosou u nás každoročně způsobí stovky zranění a desítky amputací. 

10.9.2017

Blues nad Bečvou rozeznělo Přerov, americká hvězda chválila pivo

VIDEO / Excelentní vystoupení skvělých muzikantů rozeznělo prostory přerovského pivovaru v sobotu 9. září a získalo si své posluchače. Pátý ročník festivalu Blues nad Bečvou opět nabídl hudebníky z Česka i ze zahraničí.

9.9.2017

Na Přerovsku je bez práce nejvíce lidí v kraji

Přerovsko je okresem, ve kterém bylo koncem srpna nejvíce nezaměstnaných v Olomouckém kraji. 

9.9.2017

Palackého ulice se uzavře, autobusy čeká objížďka

Řidiči v Přerově se budou muset příští týden připravit na větší dopravní zátěž. Kvůli opravě vodovodních přípojek a s ní související pokládkou asfaltu se totiž od pondělí 11. do pátku 15. září uzavře Palackého ulice. Cestující městské hromadné dopravy čekají objížďky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení