VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

20.3.2018

Nepropásněte! Předškoláčci z Prima školky Hranice

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.3.2018

Hřiště u školy Za mlýnem se konečně dočká oprav

Přiklepnuto. Přerovští zastupitelé na svém pondělním zasedání schválili finance na rekonstrukci zchátralého hřiště u Základní školy Za mlýnem.

20.3.2018

Velikonoce v Přerově: jarmark i koncert Františka Nedvěda

Ukázky pletení tataru, ale také prodej velikonočních perníčků, kraslic, keramiky, dřevěných výrobků či medoviny. Horní náměstí v Přerově ožije na Velikonoční neděli - tedy 1. dubna - řemeslným jarmarkem.

20.3.2018

Zima se snadno nevzdá, jaro přijde pomalu

Na procházku bez pořádného zimního oblečení nebude ještě dlouho. Zima se podle meteorologů hned tak nevzdá.

19.3.2018

Následky silného větru: popadané stromy, stovky domácností byly bez elektřiny

Byl to jen okamžik. Nádherně rostlý smrk, na který se dívali lidé z oken panelového domu v ulici Osmek v Přerově, se poroučel k zemi. A jen kousek od něj další. Takovou sílu větru, která o víkendu lámala stromy a brala lidem střechy, nikdo nečekal. Stovky domácností se ocitly bez elektřiny, kmeny zatarasily silnice a plechové krytiny se rozletěly do okolí. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

19.3.2018

Na Helfštýn? V sezoně jen od čtvrtka do neděle, kvůli opravám

Vyrazit na výlet do přírody a po cestě navštívit některou z památek. Turistická sezona pomalu začíná a už v dubnu se mohou lidé těšit na prohlídku hradů a zámků. Středověký hrad Helfštýn ale čekají omezení - a to kvůli náročné rekonstrukci renesančního paláce. Otevřeno zde bude jen od čtvrtku do neděle.

19.3.2018

Frekventovaná křižovatka v Přerově je bez semaforu, díky vichřici

Jen polámaný stožár s trčícími dráty a kusy střepů zbyl po pádu semaforu na frekventované křižovatce ulic Palackého a Komenského v Přerově. Řádění vichřice urychlilo dopravní změny, které má město už delší dobu v plánu.

18.3.2018

V Přerově hodili zimu do Bečvy

VIDEO / FOTOGALERIE /  „Smrt nesem ze vsi, nové léto do vsi,“ zpívaly děti z folklórního souboru Trávníček, které se v neděli dopoledne zúčastnily tradičního, v pořadí již sedmého, rozloučení se zimou spojeného s vhazováním Moreny do řeky Bečvy.

17.3.2018

Vichr na Přerovsku shazoval stromy, střechy i semafory

FOTOGALERIE / O víkendu vtrhl do Olomouckého kraje silný vichr, který lámal stromy a uvolňoval střechy. V průběhu soboty a neděle tak museli hasiči vyjíždět ke stovkám zásahů.

17.3.2018

Jan Vojtek: Cítím se více jako sportovec, než tanečník

Je mu 30 let, pracuje na obnově Knejzlíkových sadů v Předmostí a momentálně si přestavuje bydlení v rodinném domě. Jan Vojtek z Přerova je přesto něčím neobyčejný – již 17 let se věnuje break dance, díky kterému, jak sám říká, už téměř dvakrát obletěl zeměkouli. Naposledy přivezl v lednu letošního roku třetí místo z mezinárodního mistrovství v break dance ve Francii.

17.3.2018

Dokončení dálnice D1 Lipník - Přerov? Až v roce 2019

Podzim 2019. Takový je realistický odhad dokončení úseku dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem.

17.3.2018

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

16.3.2018

Prašnost z těžby ve Veselíčku bude minimální, tvrdí mluvčí Skansky

V těchto dnech „ožil“ lom ve Veselíčku. Společnost Skanska začala ve čtvrtek s prvním odstřelem. Obec se snaží těžbě zabránit všemi možnými způsoby. Místní se obávají toho, že přijdou o vodu. Jsou tyto obavy na místě? Nejen na to odpovídal v rozhovoru mluvčí Skansky Ondřej Svatoň.

16.3.2018

Čtyřicáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

16.3.2018

Šermíři i František Nedvěd. Velikonoční jarmark bude i s pestrým programem

Už se těšíte na jaro? Tak to byste si neměli nechat ujít tradiční jarní akci Hody, hody, doprovody, která se koná už 1. dubna na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

16.3.2018

Škodova ulice se zazelená

Škodova ulice v Přerově, ve které bylo kdysi vyhlášené romské ghetto, už přestane být ostudou města.

16.3.2018

Kamenolom ve Veselíčku opět ožil. Co na to místní?

Obyvatelé mají strach, protože nikdo z nich neví, co se může stát. Odstřely se nejvíce dotknou těch, kteří bydlí v chatové oblasti, která s lomem těsně sousedí. 

15.3.2018

Víkend jarní nebude. Čeká nás mráz i sníh

Jarní počasí posledních dní vystřídá razantní ochlazení.

15.3.2018

V Přerově protestovaly stovky studentů

Nespokojenost s nedodržováním ústavních zvyklostí, ale i obava z potlačování demokracie a fakt, že je ve vedení státu trestně stíhaný člověk. Takové byly hlavní důvody toho, proč se studenti přerovského Gymnázia Jakuba Škody připojili k celostátní výstražné stávce.

15.3.2018

Smuteční síň čeká generální oprava. Takto by po ní mohla vypadat

Stísněné prostory pro pozůstalé, kteří čekají na poslední rozloučení se svými nejbližšími. Špatný technický stav budovy, ale i nepříliš důstojný vzhled jejího okolí. Město chce v příštích pěti letech investovat do rekonstrukce smuteční síně na hřbitově částku 37 milionů korun. Projekt už je hotový a práce by mohly začít v příštím roce.

14.3.2018

Drama v ledové Bečvě: Příště bych si vyzul boty, říká zachránce mladíka

Čtyřiadvacetiletý mladík, který se zkusil v neděli ráno projít po tajícím ledu na řece Bečvě v Přerově, a málem se při tom utopil, vděčí za svůj život šťastné náhodě.

14.3.2018

Nadšenci rozšíří ovocnou stezku Pastviska. Přidáte se?

Rodiny s dětmi, ale i dobrovolní hasiči a děti ze Základní školy Svisle - ti všichni se zapojili loni na jaře do výsadby stromů na ovocné stezce Pastviska.

14.3.2018

Být strážníkem v Přerově? Neláká ani příspěvek 50 tisíc

Mladí čekají dobře placenou práci, u které se příliš nezapotí, lidé v produktivním věku zase nechtějí riskovat a volí raději klidnější zaměstnání.

13.3.2018

Na benefici Arrhythmie se vybralo 28 451 korun

Výtěžek benefičního koncertu, který uspořádala přerovská kapela Arrhythmia pro aktivační centrum Jsme tady, předčil očekávání organizátorů. Vybralo se na něm neuvěřitelných 28 451 korun.

13.3.2018

Úřad smetl kauzu "Modlitba". Zvukař přestupek nespáchal

Zvukař Jaroslav Hensl, který skončil u výslechu na policii, protože loni v listopadu na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku pouštěl z okna píseň Modlitba pro Martu, nebude muset platit pokutu za přestupek.

13.3.2018

Lom ve Veselíčku obsadili těžaři, brzy začnou odstřely

Bezmoc, nejistota, strach. I tak se dají bez nadsázky popsat pocity obyvatel Veselíčka na Přerovsku. Po dvaceti letech se totiž do zdejšího lomu opět „nastěhovala“ technika.

12.3.2018

Tání rozhýbalo led na Bečvě a zvedá hladiny. Hrozí záplavy?

Prudký nárůst teplot po mrazivých týdnech pokaždé zvedne tep vodohospodářům. 

12.3.2018

Španělský večer v měšťáku bude vzpomínkou na Paca de Lucía

Jižanské víno, temperamentní flamenco, ale i workshop s výukou hry na cajon - tak bude vypadat vzpomínka na španělského kytarového virtuóza Paca de Lucía. Komponovaný podvečer plný vášně, nespoutanosti a mimořádného hudebního stylu si užijí návštěvníci ve čtvrtek 22. března v Městském domě v Přerově.

12.3.2018

Lidem vadí kácení stromů u tenisu, navíc je na řadě Rybářská alej

Na kácení stromů jsou lidé v Přerově obzvlášť citliví. Nejprve se museli smířit s tím, že kvůli stavbě protipovodňové zídky padly letité kaštany na nábřeží Edvarda Beneše, teď bezmocně přihlížejí likvidaci jehličnanů u centrálního tenisového kurtu. Další stromy padnou zřejmě už v příštím roce také ve vyhlášené Rybářské aleji u řeky Bečvy - kvůli stavbě protipovodňové zídky.

11.3.2018

OBRAZEM: Nádherné šaty byly k vidění na plese v Přerově

Dobrá nálada vládla na 1. plese Agentury Pavla Nováka, který se konal v pátek večer ve velkém sále Městského domu v Přerově. Na parketu si zatančili současní i bývalí politici, z pódia zněly legendární hity Pavla Nováka a nechyběla ani přehlídka nádherných šatů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT