VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

5.6.2018

Znovu se chystá na Všesokolský slet. V osmaosmdesáti

Je jí osmaosmdesát let a jako mladá dívka si zacvičila už na prvním poválečném sokolském sletu v roce 1948. Zdeně Koluchové z Přerova bylo tehdy osmnáct let, ale pocity při nácviku byly prý stejné jako dnes. Přípravy na velký sokolský svátek se ale přece jen trochu liší - díky stoletému výročí samostatné republiky.

5.6.2018

Přerov bude rozkopaný, kvůli rekonstrukci rozvodů

Na rozkopané chodníky narazí v příštích čtyřech měsících obyvatelé Přerova a Předmostí. Společnost Teplo totiž chystá od června do září rekonstrukci teplovodních rozvodů, jejichž výměna přijde na 14 milionů 600 tisíc korun.

4.6.2018

Folklorní soubor zval kolemjdoucí na festival. Podívejte se

Zpěv lidovek, řízná hudba a taneční ukázky folklorního souboru Haná zpříjemnily pondělní odpoledne Přerovanům, kteří procházeli ulicemi v centru města. Pořadatelé tak chtěli netradičním způsobem nalákat na dvanáctý ročník festivalu V zámku a podzámčí, na jehož hlavní program se mohou lidé těšit v sobotu 9. června od 13 hodin na Horním náměstí.

4.6.2018

Samosběry jahod v Bochoři vzali lidé útokem

V Bochoři bylo v posledních dnech opravdu živo, vypukla zde totiž sezona samosběru jahod.

3.6.2018

Pavlovicemi zněla dechovka, lidé tančili u melodií svého mládí

FOTOGALERIE / Báječná a pohodová atmosféra, přehlídka pestrobarevných lidových krojů z různých koutů republiky, mladí i znalejší hudebníci, zpěváci, tanečníci a především milovníci dechové hudby a folkloru, takové byly v sobotu 2. června Hudební Pavlovice Václava Drábka 2018.

2.6.2018

Nové infocentrum o Hranické propasti praskalo při otevření ve švech

Desítky zájemců si nenechaly ujít slavnostní otevření infocentra o Hranické propasti. Informační centrum v prostorách teplického nádraží bude návštěvníkům přístupné každý den kromě pondělků.

1.6.2018

Hradčany chystají velkolepé hody

Taneční zábava, dětské fotbalové utkání či mše svatá. To je jen malý výčet z víkendového programu hodů v Hradčanech, který odstartuje již v pátek 8. června od 20 hodin na místním výletišti.

1.6.2018

V Rybářské aleji opraví asfaltovou cestu

Tankodrom, po kterém dnes denně projíždějí cyklisté ve směru z centra města k tenisovým kurtům, už je dávno za hranicí životnosti. Asfaltová cesta je plná děr, nerovností a je téměř zázrak, že na ní ještě nedošlo k úrazu. Poničená komunikace pro pěší a cyklisty se v létě konečně dočká nového asfaltového povrchu.

1.6.2018

Student z Lipníku postavil z vlnité lepenky Národní knihovnu, je ve finále

Úkol zněl jasně, vytvořit model z vlnité lepenky na téma „Nová národní knihovna České republiky“. Do dvanáctého ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se přihlásilo celkem osmadvacet škol z celé republiky, mezi nimi i student Střední průmyslové školy stavební v Lipníku nad Bečvou – Karel Mayer, který se svým dílem postoupil do velkého finále.

1.6.2018

Sluníčko, mraky, přeháňky i bouřky. Víkend bude teplý, ale proměnlivý

Na prstech jedné ruky spočítáme stupně, o které se oproti posledním dnům o prvním červnovém víkendu v Olomouckém kraji ochladí.

1.6.2018

Autobusem v Přerově za korunu. Školákům schválili levnější jízdné

Zní to jako z pohádky, ale je to skutečnost. Přerovští školáci, studenti a důchodci budou moci od září cestovat městskou hromadnou dopravou za výrazně méně peněz, než dosud.

31.5.2018

Pomáhající cyklopeloton se Zimovčákem i slavnými lékaři zastavil v Přerově

FOTOGALERIE / Ani tropická vedra nezkazila náladu účastníkům cyklopelotonu, který dorazil ve čtvrtek ráno na náměstí T. G. Masaryka v Přerově. 

31.5.2018

Pavlovice rozezní dechové skladby

Devětadvacátý ročník tradičního festivalu dechových souborů s názvem Hudební Pavlovice Václava Drábka přivítá v sobotu 2. června řadu známých interpretů. Festival, na který každoročně zavítají stovky milovníků dechovky z Přerovska a okolí, začíná ve 14 hodin na návsi. Každý ročník má své motto, tím letošním jsou „Devadesátiny Václava Drábka“.

31.5.2018

Zubrfest je za dveřmi, chystá se velkolepý program

Zubrfest, tradiční oslava začátku léta se nezadržitelně blíží. Areál přerovského pivovaru ožije v sobotu 16. června od 10 hodin.

30.5.2018

V Lipníku to bude „mňoukat“, jako o život, těšte se zde na výstavu koček

Milovníci koček by si neměli nechat ujít tradiční Propagační výstavu těchto zvířat, která se uskuteční v sobotu 2. června od 9 do 16 hodin ve výstavním sále městské knihovny Domečku.

30.5.2018

Koupaliště v Kojetíně nabídne vyhřívané bazény i lepší restauraci

Fitness prvky, trampolíny, ozvučení koupaliště, závlaha travnatých ploch, nový mobiliář, mlžítko pro děti, opravená budova restaurace, čtyři kurty na plážový volejbal. To je jen malý výčet prvků, které nabízí areál koupaliště v Kojetíně, které v minulém roce prošlo modernizací za šest milionů korun.

29.5.2018

Tenisová hala v Přerově už roste. Hotová by mohla být v listopadu

Rychlým tempem pokračují práce na stavbě nové tenisové haly v Přerově, která by měla být uvedena do provozu od listopadu letošního roku. Stavebníci už usadili do země piloty a v těchto dnech se na místě bývalého centrálního tenisového kurtu budují střešní ocelové konstrukce.

29.5.2018

Kola dětem míří do cílové rovinky, vybralo se 110 tisíc

Pro někoho samozřejmost, pro jiného dárek, který si bude pamatovat celý život. Když začal cestovatel a hudebník z Rokytnice u Přerova Pavel Kadlíček shánět peníze na kola pro děti ze sociálně slabých rodin, netušil, jak velkou podporu si tento dobročinný projekt získá.

29.5.2018

Vydával se za pracovníka města, aby obelstil seniory

Aby dosáhli svého, neštítí se ničeho. Ve snaze vymámit z lidí podpis a přinutit je ke změně dodavatele energie, se klidně vydávají i za zástupce magistrátu.

29.5.2018

Osobnosti regionů: Protikuřácký zákon se osvědčil, rozhodně ho nerušte

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zákaz kouření si – možná paradoxně – pochvaluje i nadpoloviční většina kuřáků. Ti by zákon nerušili, ale rádi by ho zmírnili.

28.5.2018

Informační centrum o Hranické propasti v pátek otevře. Podívejte se dovnitř

Nejhlubší zatopená propast na světě má konečně své informační centrum. Návštěvníkům bude infocentrum o Hranické propasti, situované do nevyužíváné nádražní budovy v Teplicích nad Bečvou, poprvé zpřístupněno v pátek 1. června od 15 hodin.

28.5.2018

Dálnice D55 jen do půlky? Soud dal za pravdu Rokytnici, hrozí zdržení

Na jedné straně nespokojenost obyvatel Kokor a Krčmaně, kterými denně projíždějí tisíce aut ve směru z Olomouce na Přerov. Na straně druhé nářky lidí z Rokytnice, kteří se obávají toho, že je trasa nové dálnice D55 odřízne od světa a obec se nebude moci rozvíjet.

26.5.2018

Na Lagunu vyrazily dračí posádky. Podívejte se

Není důležité zvítězit, ale být při tom. Taková je filozofie Festivalu dračích lodí, který letos přitáhl na přerovskou Lagunu rekordních sedmapadesát týmů. Břehy přírodního koupaliště lemovaly stovky lidí - někdo se slunil na dece, jiný neodolal a osvěžil se ve vodě.

26.5.2018

Přívlastková vína ze Sobíšek? Učil jsem se pokus-omyl, říká Vladimír Matela

Nalézt dnes na Přerovsku větší vinohrad, který se táhne nad vesnicí tak, jak je tomu na jižní Moravě, je pro mnohé utopie, přece však existuje.

25.5.2018

Přerov se změní v obří staveniště. Průpich je blíž než D1

Na jedno malé město možná trochu příliš dopravních staveb najednou, takže to vypadá, jako by se Přerov právě probudil ze snu.

25.5.2018

Májový pařák! O víkendu to bude péct, po něm ještě víc

Letní počasí a teploty do 28 stupňů přinese tento víkend obyvatelům Olomouckého kraje.

25.5.2018

Den sousedů oživí centrum Přerova. Zve na dobroty, knížky i muziku

Popovídat si se známými, přečíst knížku, nebo si odnést na památku snímek od profesionální fotografky.

25.5.2018

Sloní promenáda v Přerově bude mít dohru, pořadatelům hrozí sankce až 200 000

Promenáda tří cirkusových slonů, kteří počátkem května ochromili dopravu v centru Přerova a zanechali po sobě kromě šťastných úsměvů i několik hromádek, bude mít zřejmě dohru. 

24.5.2018

V ulicích Přerova vyhrávala dechovka

FOTOGALERIE / O zpestření čtvrtečního odpoledne se postaral už druhý ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open, ke kterému se i letos připojila Základní umělecká škola B. Kozánka v Přerově.

24.5.2018

Paul Rausnitz převzal Cenu Arnošta Lustiga

Devadesátiletý majitel přerovské společnosti Meopta Paul Rausnitz, který nedávno vstoupil do pomyslné síně slávy města Přerova a stal se jeho čestným občanem, získal další významné ocenění. V sídle pražské primátorky převzal ve čtvrtek Cenu Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost. Výbor, který laureáty volí, ocenil Rausnitze jako mimořádnou osobnost, hodnou vděku a následování.

24.5.2018

Kam vyrazit o víkendu? Na přerovské Laguně poměří síly posádky dračích lodí

Běžně poklidnou hladinu přerovské Laguny po roce opět rozčeří oblíbené závody dračích lodí. V sobotu 26. a v neděli 27. května budou bojovat o vítězství desítky posádek celkem v pěti kategoriích. Čtrnáctý ročník festivalu dračích lodí pořádá přerovský klub Moravian Dragons.

24.5.2018

Společnost Domov Alzheimer odtajnila své plány v Přerově

Sedm set šedesát šest žadatelů o umístění v přerovském Domově pro seniory. A sto šedesát z nich, kteří trpí některou z forem stařecké demence nebo Alzheimerovou chorobou. Přerovští zastupitelé zvedli na svém pondělním jednání ruku pro prodej budovy bývalého Chemoprojektu společnosti Domov Alzheimer - a to za cenu 15 milionů 860 tisíc korun. V objektu vznikne moderní centrum pro stovku klientů s touto závažnou diagnózou.

23.5.2018

Kowall Company mají nový klip. Takové reakce jsme ještě neměli, říká frontman

Dvě vydaná alba, několik úspěšných videoklipů, turné po městech a mnoho plánů do budoucna. Tak by se dal v kostce shrnout příběh přerovské pop rockové kapely KOWALL COMPANY, jejíž příběh se začal psát v roce 2011.

23.5.2018

Policie má možného pachatele útoku na tenistku Kvitovou, jedná se o narkomana

Kriminalisté možná dopadli pachatele útoku na wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou. Uvedla to Česká televize.

23.5.2018

Výstaviště protne nová silnice, za 30 milionů

O novou silnici, která propojí Kopaniny s Lipnickou ulicí, se rozšíří mapa města Přerova.

23.5.2018

Poničenou nábřežní zídku nahradí nová, pak přijde na řadu zeleň

Desítky let starou opěrnou zídku na nábřeží Rudolfa Lukaštíka v Přerově čeká v červenci bourání. Na jejím místě vyroste do tří měsíců nová a stabilnější.

22.5.2018

Přerovský bazén nabídne vylepšení pro děti. Kdy otevře?

Výměna zastaralých herních prvků na dětském hřišti a nový dojezd pro tobogán. Na tyto novinky se mohou těšit návštěvníci přerovského bazénu během letní sezóny.

22.5.2018

Chcete poslat dítě na příměstský tábor? Ještě máte šanci

Letní prázdniny jsou stále více než měsíc vzdálené, přesto se však dětské tábory pořadatelů z Přerovska rychle plní. V některých byste už teď hledali místo marně, další pak hlásí poslední volná místa. Organizátoři se přitom shodují, že důležité je ozvat se včas.

22.5.2018

Pozor na silné bouřky. Čekají se kroupy. přívalové deště i nárazy větru

Olomoucký kraj mohou ve středu zasáhnout silné bouřky. Bouře budou slábnout až pozdě večer, vyskytnout se ale mohou i v dalších dnech. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

22.5.2018

Další budova v romském ghettu půjde k zemi

Zchátralé, neobydlené a často i staticky narušené budovy. Takový je dnes obrázek sociálně vyloučených lokalit v Přerově, které hyzdí tvář města. Po demolici domů v bývalém romském ghettu ve Škodově ulici se chce město pustit také do bourání jedné z budov v Kojetínské ulici. Stavební práce začnou ještě do léta a městu se na akci podařilo získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj.

21.5.2018

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Dětí Země

Stavba dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem, na kterou čekají už více jak dvacet let řidiči v celém kraji, se přiblížila. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Dětí Země, kterou podaly proti rozhodnutí Krajského soudu v Olomouci. Proti rozsudku nejsou přípustné žádné opravné prostředky.

21.5.2018

OBRAZEM: Harleye se sjely do Hranic na motomši

FOTOGALERIE / Vyznavači motocyklů značky Harley Davidson se sjeli do Hranic na tradiční Motomši.

19.5.2018

Sluncem zalité Pivní slavnosti přilákaly tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Vydařené počasí, tanečky pod pódiem během vystoupení oblíbených kapel, tisíce lidí a samozřejmě hektolitry piva. Takový byl osmý ročník Přerovských pivních slavností, které během sobotního dne zcela zaplnily areál výstaviště.

19.5.2018

Helfštýn se o víkendu proměnil ve velký vojenský tábor. Podívejte se

Keltové, Velkomoravané, Germáni, Rytíři svatého grálu, šermíři nebo Portáši byli k vidění v sobotu 19. a budou i v neděli 20. května na Helfštýně, kde se koná již devátý ročník Festivalu vojenské historie. Hradem tak zněla hudba i řinčení kordů, účinkující tradičně nocovali v rozložených stanech a na ohništích si připravovali nejrůznější polní pokrmy. Akce patří mezi turisticky oblíbené, během soboty tak byl hrad zaplněný stovkami návštěvníků.

18.5.2018

Helfštýn ovládne festival vojenské historie

Největší šermířský festival na Moravě se bude konat na hradě Helfštýn v sobotu 19. a neděli 20. května, a to vždy od 10 do 18 hodin.

18.5.2018

Tyršův most se uzavře. Kvůli závadám

Když se 8. května roku 2012 slavnostně otevíral, byla to velká sláva. Po novém Tyršově mostě pochodovali Hanáci v krojích, zástupci sokolské obce s vlajkami a mažoretky. Šest let od jeho zprovoznění už to ale taková sláva není. Na mostě jsou závady, a tak se koncem května na deset dní uzavře pro řidiče.

18.5.2018

Zase do plavek. O víkendu se vrátí slunce, po něm i letní teploty

Hřejivé slunce mezi mraky, ale někde možná i přeháňky čekají o víkendu Olomoucký kraj.

18.5.2018

Sobíšky lákají na Májovou ochutnávku vín

Pěstování vinné révy, a také výroba vína byla ve středověku součástí života lidí na Přerovsku. Nalézt však dnes na Přerovsku větší vinohrad, tak jako na jižní Moravě, se zdá být pro některé utopií, přesto takové místo existuje. Už z dálky lze totiž spatřit ze silnice směrem od Buku velký vinohrad v Sobíškách, kde se také v sobotu 19. května od 16 hodin uskuteční již třetí ročník Májové ochutnávky vín.

17.5.2018

Přerov udělil čestné občanství Paulu Rausnitzovi

Dámy a pánové, přichází Paul Rausnitz. Při těchto slovech všichni hosté slavnostního ceremoniálu v Mervartově pamětní síni zámku vstali ze svých židlí a sálem se ozval spontánní potlesk.

17.5.2018

Labutí celebrita Zpěvanka opět zahnízdila a má čtyři mláďata

S radostnou zprávou přišli přerovští ornitologové. Labuť zpěvná, která se stala díky zájmu médií nepsanou ptačí celebritou, opět zahnízdila a společně se svým partnerem se stará o čtyři mláďata. „Hnízdečkem lásky“ labutího páru se stal i letos Zámecký rybník v Chropyni.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT