VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

včera 18:10

V romském ghettu začala demolice budovy

FOTOGALERIE / Bez větších emocí přihlíželi ve čtvrtek ráno obyvatelé romského ghetta demolici zchátralého objektu v Kojetínské ulici v Přerově.

včera 18:01

Výtěžek Kabelkového veletrhu pomohl dětem

Vánoce v říjnu? S takovými pocity přicházíme na návštěvu do rodin, ve kterých je péče o nemocné dítě tím nejdůležitějším.

včera 14:02

Výlov Hradeckého rybníka se blíží. Ryby potrápilo vedro, říká Jiří Zahradníček

Kyslíkový deficit v důsledku tropických veder, pouze šedesátiprocentní objem vody a nemožnost přikrmovat rybu - všechny tyto faktory ovlivní letošní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově, na který každoročně zavítají tisíce lidí.

17.10.2018

Hudboslovení v Přerově láká na Michala Pavlíčka i Szidi Tobias

/PROGRAM FESTIVALU/ Koncert legendárního rockového kytaristy Michala Pavlíčka, ale i bluesmana z Louisiany Jimmyho Bozemana nebo slovenské zpěvačky Szidi Tobias nabídne sedmnáctý ročník minifestivalu hudby a slova s názvem Hudboslovení.

17.10.2018

Ulice v Přerově získají nové osvětlení, přibude 36 stožárů

Nových stožárů veřejného osvětlení se dočkají některé ulice v Přerově - Dluhonská, Na Hrázi, Malá Tratidla, U Strhance a Svépomoc I, II a III. Na trase dlouhé téměř kilometr a půl se objeví celkem třicet šest nových stožárů veřejného osvětlení.

17.10.2018

Železnici v Přerově čeká další modernizace za miliardy

Správa železniční dopravní cesty (ŠŽDC) vypsala pro Přerov obří zakázku za 3,6 miliardy korun. Stavba vypukne na jaře příštího roku

AKTUALIZOVÁNO
17.10.2018

Výsadkáři z Prostějova pomstili své padlé druhy. Zabili strůjce útoku

Prostějovští vojáci z 601. skupiny speciálních sil generála Moravce zneškodnili spolupachatele srpnového útoku na Čechy v Afghánistánu.

16.10.2018

Výstava v kině Hvězda přiblíží osobnosti regionu

V přerovském kině Hvězda mohou lidé zhlédnout putovní výstavu Století 1918 až 2018 v Olomouckém kraji, která je určena široké veřejnosti, ale i žákům základních a studentům středních škol.

16.10.2018

Kvůli kácení se uzavřela cesta v ulici Na Hrázi

Na úplnou uzavírku místní komunikace v ulici Na Hrázi v Přerově narazili od pondělí řidiči, projíždějící městem. Důvodem uzavření silnice je kácení stromů a ořez větví.

16.10.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Osek nad Bečvou a Všechovice

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

16.10.2018

Obyvatelé ulice Velké Novosady: Kvůli hluku nemůžeme spát

Důchodce Zdeňka Mlčocha, který bydlí v panelovém domě u frekventované silnice v ulici Velké Novosady v Přerově, probudí i několikrát za noc dunění kamionů.

15.10.2018

Rozhodněte, komu hejtman pošle až 300 000

ANKETA UVNITŘ / Až tři sta tisíc korun poputuje na dobročinné účely. Kam? O tom můžete poprvé v historii rozhodnou vy, čtenáři našeho Deníku. Stačí hlasovat v anketě, kterou najdete u tohoto článku.

14.10.2018

V okolí Laguny rejdila strašidla. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Kdo má pro strach uděláno, ten si to v pátek večer zamířil na přerovskou Lagunu. Na návštěvníky tu čekali vodníci, čerti, upíři, víly, obři, bezhlavý rytíř, hejkal, bíla paní a další bytosti. Konaly se tam už tradiční Strašidlácké hrátky. Akce se zúčastnily stovky lidí, především rodiče s dětmi.

14.10.2018

Radary v Přerově splnily účel, řidiči se krotí

Rychlost řidičů, projíždějících místními částmi Přerova Lýsky, Lověšice a Kozlovice, střeží od září radary.

13.10.2018

Už žádné napomenutí, hned pokuta. Strážníci si stěžují na absurditu novely

Rozdávat pokuty i za malichernosti, nad kterými by jinak přimhouřili oči, nutí od 1. října strážníky a policisty novela zákona o silničním provozu. Dopravní přestupky totiž nově nemohou řešit napomenutím - a v praxi to vypadá tak, že musejí za sebemenší prohřešek uložit pokutu.

12.10.2018

V Přerově povládne koalice ANO, ODS a KDU-ČSL s TOP 09. Kdo bude v radě?

Ani ne týden po volbách a bez nečekaných zvratů tak, jako v jiných městech, se podařilo v Přerově uzavřít koaliční spolupráci.

12.10.2018

Bitva o senát: souboj Sekaninová vs. Chalánková startuje

Do finálové duelu postoupila dvojice nejzkušenějších politických person z původně jedenáctičlenného pelotonu kandidátů v okrsku 62, který zahrnuje celé Prostějovsko a Kojetínsko.

12.10.2018

Kam na výlov? Tento víkend do Šumvaldu, příští do Tovačova

V Olomouckém kraji začínají výlovy rybníků. Účastníci akce si budou moci pochutnávat na rybích specialitách či zakoupit živé ryby. Chybět nebude ani doprovodný program.

11.10.2018

Hledáme REDAKTORA/KU pro Přerovský deník

Chcete pracovat v uznávané mediální společnosti? Aktuální dění je to, co vás zajímá?

11.10.2018

Babí léto v plné kráse. I o víkendu bude přes dvacet stupňů

Víkend bude ve znamení krásného podzimu. A tepla. Dokonce rekordního.

10.10.2018

Den pro duševní zdraví navštívily v Přerově desítky lidí

Duševní onemocnění je i v dnešní době tabuizovaným tématem, o kterém se otevřeně nemluví. Zbavit veřejnost předsudků se snaží každý rok v říjnu Den pro duševní zdraví, který pořádá obecně prospěšná společnost Duševní zdraví ve spolupráci s přerovským Psychosociálním centrem. Na letošní ročník zamířily ve středu do Galerie Přerov desítky lidí.

10.10.2018

V Lipníku a Kojetíně jednají o koalici

Jednání o radniční koalici už probíhá v Kojetíně, kde vyhrálo letošní komunální volby sdružení nezávislých kandidátů Kojetín 2018.

10.10.2018

Ženou regionu se stala Marie Macková, šíří kolem sebe světlo, dobro a lásku

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Olomoucký kraj stala Marie Macková, vysokoškolská pedagožka a specialistka v oboru paliativní péče. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů.

9.10.2018

Překvapivý výtěžek! Kabelkový veletrh v Přerově táhnul

VIDEO / Charitativní Kabelkový veletrh Deníku hostila v úterý 9. října od 10 do 17 hodin nákupní Galerie Přerov.

8.10.2018

V Přerově začala stavba hasičské zbrojnice. Podívejte se

Na zelené louce vyroste nová požární stanice přerovských profesionálních hasičů, kteří se už řadu let tísní v nevyhovujících prostorách někdejšího činžovního domu v ulici na Šířavě. Na základní kámen budovy zbrojnice poklepali v pondělí olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk, přerovský primátor Vladimír Puchalský, krajský šéf hasičů Karel Kolářík i zástupci zhotovitelské firmy Zlínstav.

8.10.2018

V Přerově se rýsuje koalice ANO, ODS a lidovců s TOP 09

Vítězné hnutí ANO bude nejspíš v příštích čtyřech letech vládnout na radnici v Přerově společně s ODS a koalicí KDU-ČSL a TOP 09.

7.10.2018

Jak se volilo v obcích na Přerovsku? Podívejte se na výběr

Zatímco ve větších městech na Přerovsku si členové okrskových komisí stěžovali na nezájem o komunální volby, v některých vesnicích se dveře netrhly.

7.10.2018

Přerované, toto jsou vaši noví zastupitelé

Fotografie členů nového přerovského parlamentu.

7.10.2018

Babí léto pokračuje: čeká se až 23 stupňů!

Počasí v příštím týdnu nabídne velmi příjemné teploty a pokud v Olomouckém kraji zaprší, tak velmi slabě.

7.10.2018

V Přerově se jedná o koalici, ANO šlo první za ODS

Bezprostředně po sečtení výsledků voleb začala v Přerově jednání o budoucí radniční koalici. Vítěz voleb - hnutí ANO - šel jako první za ODS, která má druhý nejlepší výsledek.

6.10.2018

Kojetín ovládl Kojetín 2018, v Lipníku zvítězila strana starosty Přikryla

Jak dopadly volby v menších městech na Přerovsku? Podívejte se.

AKTUALIZUJEME
6.10.2018

ANO vyhrálo volby v Přerově, ČSSD zaznamenala debakl

Triumf hnutí ANO, resuscitace ODS a drtivá porážka sociální demokracie. Takový je výsledek komunálních voleb v Přerově.

AKTUALIZUJEME
6.10.2018

O vládě Přerova zřejmě rozhodne třicet procent

Přestože první den komunálních voleb v Přerově sliboval hojnou účast, podle členů okrskových komisí zřejmě o budoucím složení městského zastupitelstva rozhodne jen třicet procent lidí.

5.10.2018

Zákaz odebírání vody z toků končí

Zákaz nakládání s povrchovými vodami, který kvůli dlouhotrvajícímu suchu vyhlásil 7. srpna přerovský magistrát, po dvou měsících končí.

4.10.2018

Stavba mimoúrovňové křižovatky v Předmostí začala

Poklepáním na základní kámen začala ve čtvrtek odpoledne stavba mimoúrovňového křížení v Předmostí.

4.10.2018

V Přerově odhalili pamětní desku obětem z řad četnictva

Vladimíra Šulcová ze Zábřehu na Moravě je vnučkou jednoho z četníků, které popravili nacisté na sklonku druhé světové války. Její dědeček František Vitásek byl popraven za účast na Přerovském povstání 2. května 1945 na střelnici v Olomouci - Lazcích. Devíti hrdinům - četníkům, kteří se za války zapojili do odbojové činnosti, odhalili ve čtvrtek pamětní desku na nároží policejní budovy U Výstaviště v Přerově.

4.10.2018

Na víkend odložte kabáty, přijde babí léto

Už v pátek se zase ohřejeme. Rtuť teploměru se může vyšplhat až k dvaadvaceti stupňům, což je ve srovnání s nocí, kdy bude někde skoro nula, opravdu velký rozdíl. Ale tak už to na začátku podzimu chodí. Babí léto v Olomouckém kraji by mohlo vydržet celý víkend.

4.10.2018

Historii sirkárny v Lipníku přiblíží zajímavá výstava

Zápalkové etikety, ale i dva původní stroje ze sušické sirkárny a řadu zajímavých dokumentů mohou zhlédnout návštěvníci výstavy s názvem Oheň v domácnosti - 110 let od založení sirkárny v Lipníku nad Bečvou.

4.10.2018

Další budova v Přerově má narušenou statiku

Už druhá budova v majetku města, která slouží dětem, má podle odborníků narušenou statiku. Po objektu Mateřské školy U Tenisu, ze kterého se museli v září přestěhovat předškoláci do náhradních prostor, se problémy vyskytly také ve Středisku volného času Atlas a Bios v Žižkově ulici.

3.10.2018

Každým obrazem se učím něco nového, říká malíř s tykadélkem na čele

Pro výtvarníky je to přirozená věc. Vzít do ruky štětec a zachytit detail krajiny nebo třeba namalovat portrét. Sedmadvacetiletý Jaroslav Čermák, který je kvůli kombinovanému typu postižení upoután na invalidní vozík, maluje obrazy s pomocí štětce, upevněného na tykadle na čele. Se svými obrazy uspěl i v celostátní soutěži Nad oblaky pro talentované lidi s postižením.

2.10.2018

Den architektury v Přerově lákal na veřejné stavby

Budovy bývalých bank, úřadů a škol se staly hlavním tématem letošního Dne architektury v Přerově, který si v neděli nenechaly ujít desítky lidí.

2.10.2018

Romové kritizují Zemanovy výroky při návštěvě Kojetína

Když byl minulý týden prezident Miloš Zeman v Kojetíně a v Přerově, sklízel potlesk za slova, jimiž kritizoval nepřizpůsobivé.

1.10.2018

Zemřel uznávaný sportovní fotograf Jiří Vojzola

Nečekaná smutná zpráva zasáhla nejbližší, ale i obdivovatele uznávaného přerovského fotografa Jiřího Vojzoly, jehož snímky pronikly na titulní stránky prestižních sportovních magazínů. Zemřel v pondělí 1. října dopoledne v Olomouci po prodělané srdeční příhodě. Zprávu potvrdila rodina.

1.10.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Velká Dlážka v Přerově

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

1.10.2018

Masarykovo náměstí pokryje koberec z listí, šišek a dýní

Barevné listí, kaštany, dýně, šišky, ale i šípky či plody ovoce a zeleniny pokryjí ve středu 24. října přerovské Masarykovo náměstí. Pestrobarevný koberec z přírodních materiálů vznikne díky šikovnosti a fantazii Přerovanů a do jeho tvorby se může zapojit každý. Nejvíce tato akce každoročně láká mateřské a základní školy.

29.9.2018

Výstaviště provoněl Guláš fest, zahrála Argema i Kern

FOTOGALERIE / Guláš vinařský, lesácký dančí, námořnický, zvěřinový nebo hovězí na černém pivě mohli ochutnat návštěvníci přerovského Výstaviště, kde se konal tradiční Guláš fest. Ten si poslední zářijovou sobotu nenechaly ujít stovky lidí.

28.9.2018

Nejstaršímu kandidátovi v Přerově je 84 let

Mohli by si užívat důchodu, jezdit na výlety a trávit čas s vnoučaty, ale rozhodli se i po sedmdesátce jít do politiky a ovlivňovat veřejné dění. Do komunální politiky v Přerově chce vstoupit hned několik kandidátů seniorského věku a absolutním rekordmanem je v tomto ohledu čtyřiaosmdesátiletý metrolog Radovan Pour z ČSSD.

28.9.2018

Děti si v Dřevohosticích zatrénovaly s olympioničkou

Zatrénovat si s olympionikem, vyzkoušet si nejrůznější sportovní stanoviště, hlavně ale vést děti k pohybu, který jim v dnešní době až příliš často chybí. To je hlavní cíl Sazka olympijského víceboje.

27.9.2018

Přerov čeká velkolepá oslava 100 let republiky

Na místě pro Přerov symbolickém - v Městském domě - si lidé připomenou sté výročí vzniku samostatného Československa.

27.9.2018

Životní prostředí v Přerově? Radní dostali 3-

Nelichotivá trojka, lepší čtyřka. Takovou známku by dali Přerované radním za čtyřletou snahu zlepšit kvalitu životního prostředí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT