VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Přerovsko

dnes 11:14

„Ostuda“ Přerova se může proměnit na dům s byty

Zchátralá armádní budova v Čechově ulici, která je už dlouhou dobu jizvou na tváři Přerova, možná po letech přešlapování na místě konečně najde využití. Město ji nabídlo k prodeji a přihlásil se vážný zájemce - opavská firma, jež hodlá zanedbaný objekt přebudovat na dům s byty.

dnes 08:00

Komisařka Výrová opět v Olomouci, Hřebejk točí další detektivku

FOTOGALERIE / Prostranství před vrchním státním zastupitelstvím na třídě 17. listopadv Olomouci dopoledne obsadili filmaři.

včera 16:35

Lidé se koupou i ve zdroji pitné vody pro Přerov. Policie rozdává pokuty

Tovačovská jezera, pro které se vžil název Donbas, se staly během léta místem nespoutaného veselí milovníků koupání.

včera 15:38

Metalová smršť se žene na Hranice

Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

včera 08:10

Tovačovský portál zůstane i letos na zámku. Na co láká?

Místo konání se změnilo, ale filozofie zůstává stejná. Oblíbený rodinný festival Tovačovský portál nabízí už dvacet let kvalitní folkové, trampské a countryové kapely v příjemném prostředí zdejšího zámku. Zatímco v minulosti si mohli posluchači užít koncerty v zámecké zahradě, loni se tato akce vůbec poprvé v historii přesunula na nádvoří.

11.8.2018

Academic Jazz Band oslavil šedesátiny výstavou

Šedesát let na pódiu, koncerty po celé Evropě a zvučná jména zpěváků a hudebníků, kteří orchestrem prošli. Přerovský Academic Jazz Band vstoupil do věku kmetů nabitým kalendářem akcí, svižným krokem ranně swingových skladeb a grácií projevu. Šedesát let života kapely mapuje i výstava, která začala v pátek odpoledne v Galerii města Přerova.

11.8.2018

Plavby v Přerově zůstanou, o Kordulku je zájem

Už od června brázdí řeku Bečvu Ololoď Kordulka, která měla dříve svůj domovský přístav na řece Moravě v Olomouci.

10.8.2018

Helfštýn po opravě nabídne nové prostory i unikátní výhled

Na vyčištění a zpevnění historického zdiva pracují v těchto dnech na středověkém hradě Helfštýně kameníci a restaurátoři.

9.8.2018

Archeologové našli na Brabansku i Karibskou královnu

Někdo jezdí sbírat mušle do exotických krajin, jiný narazí na velkou lasturu Karibská královna přímo v centru města.

9.8.2018

Dočesná 2018 láká na výborné pivo, Traktor, Polemic i show Jiřího Tkadlčíka

Milovníci pěnivého moku, soutěží i hudebních koncertů si opět přijdou na své. Pivovar Zubr totiž v letošním roce již potřetí otevře brány veřejnosti.

9.8.2018

Sklizeň chmele začne dříve. A bude to bída

Že to bude špatné, to se dalo při pohledu na teploměr za oknem tušit. Ale že zemědělce na Hané možná čeká jedna z nejhorších úrod chmele posledních desetiletí, to netušil ani nejzarytější pesimista.

9.8.2018

Ulici Svisle čeká změna dopravy, zmírní nebezpečí pro děti

Zajistěte našim dětem bezpečnější cestu do školy. Takový vzkaz poslali rodiče dětí ze Základní školy Svisle přerovskému magistrátu. Upozornili úředníky na frekventovaný přechod pro chodce, kde se v minulosti stalo několik dopravních nehod.

9.8.2018

V kašně Pod Valy se znovu objevila voda. Po osmi letech

Do přerovské kašny v ulici Pod Valy se po osmi letech opět vrátila voda. Naposledy bylo toto vodní dílo, které zdobí sousoší ženy s dětmi, funkční 10. srpna roku 2010. Pak začala vana propouštět vodu, trysky se ucpaly a fontána přestala sloužit svému účelu.

8.8.2018

Hasiči v regionu zasahovali kvůli silným bouřkám. Takto to místy vypadalo

Jednotky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje měli ve středu v podvečer plné ruce s bouřkami a jejich následky.

8.8.2018

V Přerově se staví, opravuje a vylepšuje ve velkém

/PŘEHLED INVESTIC/ Výstavba dvou nových Dluhonských mostů, demolice domu v Kojetínské ulici nebo modernizace několika základních škol. Město má momentálně v různých fázích rozděláno 39 stavebních akcích nad půl milionu korun. Tyto akce vyjdou v součtu městskou kasu přibližně na 350 milionů korun.

7.8.2018

Miss OK šla do plavek a pod sprchu. Krásnou Nelly jsme fotili na koupališti

FOTOGALERIE / ROZHOVOR / Šestnáctiletá Nelly Urbánková z olomouckého Gymnázia Čajkovského se jako vítězka středoškolské soutěže krásy Miss OK nechala nafotit pro Deník na koupacím biotopu v Litovli. 

7.8.2018

Žádné zalévání a bazény. Kvůli suchu platí zákaz odběru povrchových vod

Jen na Přerovsku se opatření dotkne devětapadesáti obcí. Lidé nesmějí zalévat zahrádky a napouštět bazény vodou z potoků a říček.

7.8.2018

V Přerově jde do klání o radnici dvanáct stran a hnutí

Rekordní počet stran a hnutí se bude letos na podzim v Přerově ucházet o přízeň voličů. Do komunálních voleb jde celkem dvanáct politických subjektů, což je vůbec nejvíce od roku 2010.

6.8.2018

V Kojetíně lákají na jubilejní hody, program bude velkolepý

Krojovaný průvod, představení národopisných souborů, jarmark, tradiční setkání harmonikářů nebo turnaj ve volejbalu. Nejen to čeká na ty, kteří dorazí o víkendu 17. až 19. srpna do Kojetína, kde se uskuteční jubilejní dvacátý ročník hodů.

6.8.2018

Bezpečná úschovna kol? V Olomouci žádná, v Přerově hned dvě

Chcete na své cestě do práce či na výlet zkombinovat kolo a vlak? Pokud byste chtěli bicykl někde na delší dobu odložit, v Olomouci s úschovnou nepočítejte. Naopak v Přerově najdete hned dvě místa, kde je možné stroje bezpečně uzamknout.

4.8.2018

Nablýskaní veteráni rozzářili dřevohostické náměstí

Škoda 110 R, Aero 30, Rolls – Royce, Ford Capri a desítky dalších legendárních veteránů byly v sobotu po dvanácté hodině k vidění na dřevohostickém náměstí, kde si dali dostaveníčko členové Veterán klubu Kroměříž.

3.8.2018

Jaká je kvalita vody na přerovské Laguně? Ukáže rozbor

Tropické teploty a stojící voda. I to jsou faktory, které způsobují sinice. Proto není vyloučeno, že se nebezpečné bakterie objeví na přerovské Laguně či oseckém Jadranu. Jejích výskyt potvrzují či vyvrací rozbory, které provádějí odborníci.

3.8.2018

Houbařská sezona začne až koncem srpna, říká přerovský mykolog Polčák

Smaženice, kulajda nebo houbová omáčka. Milovníkům hřibů se teď jistě probudily všechny chuťové pohárky, na pořádné úlovky si však budou muset houbaři ještě počkat.

2.8.2018

Víkend bude žhavý, tropy nepoleví ani po něm

FOTOGALERIE / Až k pětatřiceti stupňům se o víkendu vyšplhají teploty v Olomouckém kraji, meteorologové vydali kvůli horku varování před vznikem požárů v přírodě i v obytných zónách.

2.8.2018

Pozor na požáry, varují meteorologové i hasiči

Nedopalky od cigaret, pálení trávy nebo například špatně uhašený gril, to vše může mít v tomto období vliv na vznik požárů. Výstraha meteorologů před hrozícím nebezpečím platí od začátku srpna, a to až do odvolání.

2.8.2018

Výstava uctí Academic Jazz Band, těšte si i na krátký dokument

Již šedesát let existuje na přerovské hudební scéně současné nejstarší hudební uskupení – Academic Jazz Band. A právě výstava, která zahájí v Galerii města Přerova na Horním náměstí letošní Svatovavřinecké hody, vzdá hold tomuto hudebnímu tělesu.

2.8.2018

V Brodku u Přerova opravili památník

„Mravnost je poměr člověka k člověku“. Citát Tomáše Garrigua Masaryka je součástí památníku obětem první světové války a vzniku Československa v roce 1918 v Brodku u Přerova. Městys ho nechal v rámci příprav na oslavu 100. výročí vzniku Československa opravit.

2.8.2018

Snímky černých skládek plní webové stránky Přerova. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Starý nábytek, elektronika nebo pneumatiky. I to je možné vidět na černých skládkách, které na několika místech hyzdí Přerov. Zástupci města proto v minulém týdnu vyzvali Přerovany, aby takové skládky vyfotografovali nebo oznámili, kdo je jejich původcem. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

1.8.2018

Další rána pro Veselíčko! Přerov nás opět podrazil, zlobí se starosta

Zvýšená prašnost a strach o spodní vodu. Taková je nyní situace ve Veselíčku, kde se v březnu letošního roku probral k životu místní kamenolom, jehož kamenivo putuje na dostavbu dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou.

1.8.2018

Prohlídky s průvodcem táhnou, Lipník ocenil letošního tisícího návštěvníka

Také v letošním roce se Lipník nad Bečvou těší velkému zájmu turistů, a to nejenom z České republiky, ale také ze zahraničí. Od prvního května, kdy prohlídky města s průvodcem začaly, město navštívil letošní již tisící návštěvník, tedy přesněji návštěvnice.

31.7.2018

Začala poslední etapa opravy Kratochvílovy ulice

Řidiče, kteří se snažili během pondělního dne dostat k Městskému domu, nejspíš zaskočila zákazová značka. Od 30. července totiž začala třetí – závěrečná etapa opravy Kratochvílovy ulice.

30.7.2018

Voda do lahve v restauraci zdarma! Olomoucký projekt se šíří po celém Česku

Už půl roku si můžete díky projektu Dolej si ve vybraných podnicích nechat dolít kohoutkovou vodu zdarma. V Olomouci tento projekt rozjela univerzitní studentská organizace Udržitelný Palacký.

28.7.2018

Výročí srpnové okupace připomene jen výstava

Padesátileté výročí srpnové invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 není tématem, které by si chtěla města na Přerovsku připomínat většími vzpomínkovými akcemi.

28.7.2018

Farnost by se měla otevřít lidem, říká nový farář v Přerově Josef Rosenberg

ROZHOVOR / Začínal jako kaplan ve Valašském Meziříčí, později byl farářem v Litovli a jeho posledním působištěm se staly Vizovice. Nový děkan Římskokatolické církve v Přerově Josef Rosenberg, který ve funkci vystřídal Pavla Hofírka, by chtěl farnost co nejvíce otevřít lidem. S Přerovem se ale, jak přiznal, teprve seznamuje.

27.7.2018

Tropy jsou tady, ale přibalte si radši i pláštěnku

V sobotu se na území Olomouckého kraje dočkáme jasného až polojasného počasí, během dne se nám objeví nějaká ta oblačnost a místy může zapršet.

27.7.2018

Hvězdárna se dnes výjimečně otevře, kvůli zatmění měsíce

Přestože to tak až do poslední chvíle nevypadalo, přerovská hvězdárna se dnes výjimečně otevře pro nadšence astronomie, kteří budou chtít sledovat mimořádný úkaz na obloze - zatmění Měsíce. Její brány se otevřou od 20 hodin.

27.7.2018

Trenér Miloš Říha si prohlédl zázemí stadionu, bude tam trénovat "repre"

Prohlídka šaten, ledové plochy a zázemí zimního stadionu, ale i improvizovaná autogramiáda pro budoucí hokejové naděje. Do Přerova dorazil ve čtvrtek na „inspekci“ trenér hokejové reprezentace Miloš Říha, který si vybral jako místo konání kempu pro mladé adepty pro národní tým své rodné město.

26.7.2018

Nad osudem hvězdárny stále visí otazníky

Výjimečný úkaz na noční obloze - vůbec nejdelší zatmění Měsíce v tomto století - si v Přerově nenechá ujít řada nadšenců astronomie. Hvězdárna za městem je ale už od června mimo provoz, a ani kvůli této zajímavé nebeské podívané se zřejmě neotevře.

26.7.2018

Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

/ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.

26.7.2018

Bývalý ministr dopravy kandiduje v Přerově za STAN

Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař, který se před více než dvěma lety rozešel s hnutím ANO, chce udávat tón přerovské komunální politiky. Stal se lídrem kandidátky hnutí Starostové a nezávislí v Přerově a do jeho řad zlákal spoustu osobností - například bývalou političku za ODS Elenu Grambličkovou, zpěváka Pavla Nováka, známé lékaře, bankovní experty, ale i manažera hokejového klubu.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Město chce, aby lidé fotili černé skládky

Nepořádek u popelnic pomalu nestačí v letních měsících likvidovat Technické služby města Přerova a stává se pro ně velkou zátěží. Lidé si dělají z kontejnerových stání černé skládky a odkládají k nim kusy nábytku, ale i televizory nebo koberce.

25.7.2018

Fotografovala Romy, její vítězné snímky v Přerově vzbudily emoce

Měla to být jen obyčejná soutěž pro amatérské fotografy, kteří zachytí objektivem jeden den v Přerově. Jejím vítězem se stala studentka sociologie Iris Koppelhuber a radnice její úsilí ocenila částkou pět tisíc korun. Jenže soutěž nabrala nečekaný spád. Autorka své záběry pořídila mezi místními Romy a mezi lidmi vyvolaly snímky značné emoce. Město teď zvažuje, že jí první místo v soutěži neudělí. Jeden z občanů totiž upozornil na to, že má na fotografování živnost.

24.7.2018

Dřevohostice lákají na jubilejní Setkání dechových hudeb. Kdo vystoupí?

Skladatel Ludwig van Beethoven řekl, že hudba je nejlepší útěchou pro zarmoucené lidi, povznáší všechny povahy, uvolní ducha a uspokojuje všechny, kterých se třeba jen dotkne. A přesně to je moto oblíbeného Setkání dechových hudeb, které se v Dřevohosticích bude v sobotu 28. července konat již po pětadvacáté.

24.7.2018

Policisté v Lipníku mají konečně opravenou budovu, teď ji slavnostně otevřeli

Náročnou rekonstrukcí prošla budova policie v Lipníku nad Bečvou, kterou představili v úterý veřejnosti zástupci policie a města. Policisté získají díky opravám moderní zázemí a návštěvníci zase ocení větší komfort.

24.7.2018

Než položí dlažbu, položí to nás, zoufají si obchodníci

Kvůli rekonstrukci Kratochvílovy ulice zaznamenali prodejci výrazný pokles tržeb.

24.7.2018

Sběrný dvůr Na Hrázi bude dva dny přístupný pouze z ulice Polní

Ti, kteří během příštího týdne plánují navštívit sběrný dvůr Technických služeb města Přerova, by se měli připravit na drobnou komplikaci.

24.7.2018

„Světový“ Hefaiston bude letos trochu jiný. Kvůli opravám hradu

Celosvětové setkání uměleckých kovářů s názvem Hefaiston, které přitáhne vždy koncem srpna na hrad Helfštýn kolem pěti stovek mistrů černého cechu a deset tisíc návštěvníků, bude letos trochu jiné. Kvůli záchraně renesančního paláce na čtvrtém nádvoří přijde o jednu z výstavních ploch a stavba zabere i část louky před hradem.

23.7.2018

Budovu zdravotnické školy vyklízejí, další využití město řeší

Stěhovací vůz a vynášení věcí z rozlehlých prostor - tak to v těchto dnech vypadá před budovou Střední zdravotnické školy, kterou na konci školního roku kvůli zrušení přerovského pracoviště opustili poslední studenti. Město teď pro ni hledá další využití.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT