Pročesávali břehy řeky Bečvy a okolí vodních ploch Laguna a Žebračka. Jejich úsilí bylo zatím marné.

Třiapadesátiletý Milan Konůpek, který bydlí v Kozlovské ulici v Přerově, byl naposledy spatřen ve středu 20. června kolem jedenácté hodiny v noci v místě svého bydliště, kde zanechal dopis na rozloučenou.

Podle vyšetřovatelů, obeznámených s případem, je ve špatném psychickém stavu.

„Nachází se na neznámém místě a dosud o sobě nepodal žádnou zprávu. Veškerá provedená šetření nevedla k cíli," řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Do rozsáhlé pátrací akce se ve čtvrtek zapojilo čtyřiapadesát republikových policistů a strážníků s pěti psovody.

„Při hledání muže jsme spolupracovali i s hasiči, kteří na dvou člunech prováděli pátrání na řece Bečvě, a to v místech od elektrárenského mostu až po most u Oseku nad Bečvou," upřesnila. Strážci zákona pátrali také v okolí přírodního koupaliště Laguna a v parku Michalov.

„Zaměřili jsme se na tato místa proto, že poslední informace o pohybu pohřešovaného vedly právě k těmto lokalitám. Pátrací akci jsme ukončili v deset večer a následujícího dne pokračovala už v menším rozsahu," dodala.

Strážníci prohledávali okolí řeky Bečvy.

„Společně s republikovou policií jsme si rozdělili oba břehy řeky, a to od splavu u chemičky až po splav v Dluhonicích. Procházeli jsme místo i s psovody, ale bohužel bezvýsledně," přiblížil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek. Podle něj se do akce v pátek zapojilo osm mužů zákona.

Pohřešovaný Milan Konůpek je střední postavy, měří 180 až 182 centimerů a váží 80 kilogramů. Má modré oči, středně dlouhé, hnědé, vlnité vlasy, vyčesané nahoru. Jeho obličej je hubený a má zmáčknutý nos. Je hladce oholen.

V době svého zmizení měl na sobě dlouhé kalhoty se zipem hnědé barvy, sportovní triko s límečkem tmavší béžové barvy a bílo-modré sportovní boty značky Addidas.

„Lidé, kteří by mohli poskytnout o pohybu pohřešovanho jakékoliv bližší informace, ať kontaktují bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obrátí na nejbližší služebnu," žádá přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

SOUVISEJÍCÍ: Přerovan nechal dopis na rozloučenou a zmizel. Neviděli jste ho?