V Přerově úřadoval zloděj na ulici Generála Janouška. Do sklepního boxu se vloupal v době od čtyřiadvacátého července do druhého srpna.

„Po rozlomení zámku vnikl do sklepa a ukradl z něj horské jízdní kolo, cyklistickou bundu a sjezdové lyže,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Škodu majitelé vyčíslili na třicet tisíc korun. Za krádež a porušování domovní svobody hrozí pachateli až tři roky vězení.

Další případ se stal v době od prvního června do šestnáctého července ve Staré Vsi.

„Neznámý pachatel se vloupal do rodinného domu a z půdních prostor ukradl nejen album s asi tisícem poštovních známek, ale i bednu se složkami a archy poštovních známek různých druhů a témat,“ řekla Urbánková.

Poškozený majitel škodu vyčíslil na sto tisíc korun. Stejně jako v předchozím případě, i tady hrozí zloději v případě, že jej policie chytí, až tři roky vězení.

Poslední dva případy se udály začátkem tohoto týdne. Z pondělí na úterý se někdo vloupal do zaparkované Škody Superb na ulici Velké Novosady v Přerově.

„Zloděj rozbil okno na dveřích a vnikl do auta. Z vnitřních prostor ukradl vestavěný radionavigační systém a z odkládacího prostoru svazek několika klíčů,“ sdělila policejní mluvčí. Poškozené společnosti tak lapka způsobil škodu sedmadvacet tisíc korun.

Podobný případ se stal v úterý odpoledne i v Kojetíně na Masarykově náměstí.

„Zloděj využil nepozornosti pětatřicetileté řidičky a z neuzamčeného auta značky Hyundai ukradl kabelku s peněženkou, osobními doklady, platební kartou, doklady od firemního vozidla, finanční hotovostí a dalšími věcmi,“ popsala případ Urbánková. Škoda je deset tisíc korun. Za krádež teď hrozí zloději až dva roky vězení. (svr)