„Pachatel se dostal dovnitř po rozbití oken a dveří. Prohledal hospodu a sebral tři lahve alkoholu za 900 korun,“ popsala první případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Zloděj před restaurací vylomil také petlici u stánku, z něj ale nic neodnesl, protože byl prázdný. Škoda na poškození věcí je 5 tisíc korun.

Mnohem větší ztráty vyčíslili majitelé dvou přerovských firem, které někdo vykradl v noci na úterý. „Zloděj vyšplhal na balkon v prvním patře domu. Po rozbití dveří vnikl do chodby, kde rozlomil tři cylindrické vložky zámků a postupně se dostal do tří kanceláří jedné firmy,“ řekla policejní mluvčí.

V kanceláři sekretářky odcizil ze zásuvky stolu částku 4,8 tisíce korun, která byla v příruční kovové pokladně. Pachatel sebral také notebook a z druhé místnosti správce počítačových sítí odcizil volně odložené věci, a to notebook s brašnou, mobilní telefon a modem na internet.

V budově se nacházely i kanceláře jiné společnosti a do jedné z nich se zloději podařilo dostat. Po jeho odchodu zmizel notebook a poškozený byl i fax.

Obě přerovské firmy vyčíslily škodu na téměř 70 tisíc korun. Pachateli teď hrozí za krádež a poškozování cizí věci až tři roky vězení.