Ze tří vozů, které chtěl ukrást, se mu podařilo nastartovat pouze jediné.

Kradené auto ale nakonec objevil jeho majitel – a to ve chvíli, kdy se ho pokoušel zloděj roztlačit, protože mu vypovědělo službu.

Zloděj „smolař" si jako první vyhlédl v noci z pondělka na úterý vůz Opel Astra, zaparkovaný za restaurací Haná.

„Po poškození kliky předních dveří vnikl dovnitř, poničil spínací skříňku, páčku ovládacích stěračů a uzamykání řadící páky. Ze zavazadlového prostoru odcizil autolékárničku s nápisem Dacia a tažné lano. S autem se mu ale nepodařilo odjet," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Úspěšný nebyl ani ve druhém případě. Zhruba ve stejnou dobu vnikl na stejném místě také do vozu Škoda Felicia. Ani toto auto se mu ale nepodařilo uvést do pohybu.

Až třetí pokus o odcizení Renaultu 19 v Alšově ulici se vydařil a pachatel s ním odjel.

Mladík ale nakonec před spravedlností stejně daleko neutekl. Hlídka ho totiž ještě v úterý ráno zadržela v ulici Pod Valy. Upozornil na sebe sám, protože ho opět zradilo auto.

„Majitel kradeného vozu si všiml zloděje, který se pokoušel roztlačit jeho renault, protože nešel nastartovat. Přivolal proto na místo policii, a ta muže zadržela," doplnila mluvčí.

Auto se vrátilo zpět majiteli a škoda, již zloděj napáchal, byla vyčíslena na necelých 40 tisíc korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení.