Na osmatřicetiletého muže, který ten den obsluhoval hosty, zaútočili dva neznámí pachatelé. Jeden z nich ho bodnul zezadu do krku a způsobil mu hlubokou krvácející ránu.

Zraněný musel být převezen do hranické nemocnice a podle lékařů se bude z následků útoku vzpamatovávat nejméně čtyři týdny. Z šetření vyplynulo, že motivem přepadení byly peníze a zřejmě i hráčská vášeň.

„Muži přivolali majitele herny k jednomu z výherních automatů. Poškozený se sklonil ke dveřím pokladny, aby je odemknul. Jeden z agresorů ho zezadu bodnul nezjištěným předmětem do krku a druhý se mezitím pokoušel vytrhnout mu z ruky klíče od automatu. To se muži ale nepodařilo,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov poté pachatelé zraněného povalili na zem a z místa činu utekli. Poškozeného majitele ošetřili lékaři v hranické nemocnici, kde zůstal hospitalizován.

„Protože pachatelé muži způsobili závažnější zranění a těžkou újmu na zdraví, stíháme je pro trestný čin těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu,“ řekla mluvčí.

Po obou mužích nyní přerovští policisté intenzivně pátrají. Prostředí heren a nočních podniků s nepřetržitým provozem je podle vyšetřovatelů místem, kde dochází k incidentům dosti často. Většinou ale k výtržnostem dochází mezi hosty nočních podniků, kteří se opijí a pak poperou.

„V minulých měsících jsme zaznamenali i několik loupežných přepadení v blízkosti heren,“ uzavřela mluvčí Sedláčková.