„Řidičku v podroušeném stavu zastavili policisté v polovině května při běžné silniční kontrole v Hranicích. Protože byla zjevně pod vlivem alkoholu, vyzvali ji k dechové zkoušce. Podnapilá žena ale neovládala své pohyby, a tak souhlasila s odběrem krve v nemocnici. Ten potvrdil, že řídila se 2,86 promile alkoholu v krvi,“ popsala krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Protože hrozilo, že namol opilá žena usedne opět za volant, rozhodl lékař o jejím umístění do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.

Služebním vozem ji tam eskortovala dvoučlenná policejní hlídka. Opilé čtyřicátnici se ale na záchytku nechtělo a pokoušela se s oběma policisty smlouvat.

Během převozu se je snažila přesvědčit, aby ji místo na záchytku zavezli domů. Za tuto „službu“ nabízela každému z nich 20 tisíc korun. „Během cesty na záchytku svou nabídku neustále opakovala, a pak částku postupně navýšila až na 50 tisíc pro každého z nich - a to i přes upozornění, že se tím dopouští protiprávního jednání,“ řekla Šafářová.