Jedna z žen utržila několik facek, druhá musela uhýbat před letícím stolem.

V obci u Hranic napadl po devatenácté hodině večer devětadvacetiletý muž svou o sedm let mladší partnerku. Jejich hádka přerostla ve fyzický útok. Muž dal ženě facku, chytil ji pod krkem a škrtil.

„Ženě se podařilo utéct do další místnosti v domě, kde byl telefon, kterým chtěla přivolat policii. Podezřelý ji však dostihl a přikázal jí, ať sedí na židli a nehýbe se. Pak jí znovu začal nadávat a když chtěla vstát, udeřil ji dlaní do obličeje,“ popsala útok přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Napadená žena chtěla odejít na toaletu, ale když násilník viděl, že jde jiným směrem, shodil ji nejprve na zem a pak na schodiště. Rukou jí přitom zacpával ústa, protože se snažila volat o pomoc.

Krátce poté vytlačil muž ženu do prvního patra domu, aby ji tam násilím držel pod kontrolou. „Poškozené se však naštěstí podařilo vysmeknout a utéct z pokoje i z domu. Doběhla k telefonní budce, odkud zavolala policii,“ řekla Sedláčková s tím, že po příjezdu na místo hlídka konstatovala, že je nutné nechat ženu ošetřit v nemocnici.

Její druh je podezřelý z trestného činu omezování osobní svobody a hrozí mu až dvouletý pobyt za mřížemi. „O domácí násilí se však v tomto případě nejedná,“ zdůraznila Sedláčková.

Další spor mezi druhy řešili policisté ve středu po dvaadvacáté hodině v jednom z přerovských bytů. Osmačtyřicetiletý muž vyhrožoval doma své čtyřiatřicetileté družce zabitím.

Tyto výhružky pak ještě podpořil tím, že po ní hodil dřevěný stůl. „Vzbudil tím u ženy důvodnou obavu, že své výhružky uskuteční,“ podotkla Sedláčková a dodala:. „Vzhledem k jeho podnapilosti, kdy mu policisté naměřili 1,93 promile alkoholu v dechu, byl po lékařském ošetření eskortován do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.“

Poškozená žena dala souhlas s jeho trestním stíháním. Muž je podezřelý z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Hrozí mu odnětí svobody až na jeden rok nebo pokuta. „Případ byl vyhodnocen jako domácí násilí a proto bude agresor vykázán z obydlí na dobu deseti dnů,“ uzavřela mluvčí.