Hlídky rozdaly pokuty za více než deset tisíc korun a akce potvrdila, že řidiči zapomínají nejen na vlastní bezpečnost, ale i svých dětí.

„Zkontrolovali jsme na 384 aut a zjistili 41 dopravních přestupků. Z toho jsme 37 vyřídli na místě příkazem za celkem 10 200 korun a zbývající postoupili správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Na bezpečnostní pásy zapomnělo čtrnáct šoférů a nepoužití zádržného systému zjistili policisté ve dvou případech. Jeden řidič usedl za volant opilý.

„Bezpečnostní pásy by měli používat nejen řidiči, ale i spolujezdci na předních a zadních sedadlech. Pokud není pasažér na zadním sedadle připoután, může vážně nebo dokonce smrtelně zranit osobu, která sedí před ním,“ vysvětlila.

Řidiči by měli věnovat pozornost také dětem, které musejí být řádně připoutány v autosedačce, odpovídající jejich věku a hmotnosti.

„Dítě by v zádržném systému neměli nikdy převážet na sedadle, vybaveném airbagem, který nelze deaktivovat. Nebezpečné je převážet je také v náručí, na klíně nebo stojící mezi sedadly. Rodiče by neměli zapomínat na to, že dítě je nejzranitelnějším účastníkem silniční dopravy,“ uzavřela.