„Při dialogu rozhazoval rukama a přitom rozbil výčepní sklenice, jednou z nepoškozených následně zaútočil na hlavu mladého muže. Ten sice útok vykryl, ale pořezal si ruku. Pak z místa, v obavě, že by mohlo dojít k dalšímu útoku, raději utekl do vnitřních prostor hospody," konstatovala tisková mluvčí Územního odboru Přerov Miluše Zajícová. Agresor ale stále vyhrožoval napadenému, že ho zabije. Přesto k dalšímu fyzickému útoku již nedošlo. „Případem se zabýváme a šetříme pro trestné činy ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Pachateli za ně hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodala tisková mluvčí.

K podobné šarvátce došlo v neděli večer také v Přerově na ubytovně Českého červeného kříže. „Podnapilý šestačtyřicetiletý muž napadl úderem pěstí do obličeje svého třiašedesátiletého spolubydlícího, se kterým se dohadoval o zapůjčenou finanční hotovost," uvedla příčinu šarvátky Miluše Zajícová. Na místo se pak dostavili policisté. Agresor při dechové zkoušce nadýchal 3,94 promile alkoholu.

„Policie jej zajistila a převezla na záchytku do Olomouce. Napadený skončil v nemocnici a dle lékařské zprávy se bude ze zranění léčit tři týdny," doplnila mluvčí Zajícová. Agresivnímu spolubydlícímu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi za trestný čin ublížení na zdraví.