První oznámení přišlo v sobotu a týkalo se Markrabiny.

„Neznámý lapka se přes plot dostal na pozemek a vnikl do kůlny, odkud zmizely dvě sekačky, rotavátor, plynový vařič včetně plynové láhve a zahradnické nůžky. Dál pokračoval na sousední zahradu, kam se prostříhal skrz drátěné pletivo a z kůlny, kterou násilně otevřel, odnesl také zahradní nářadí,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Oběma poškozeným vznikla škoda 22 100 korun.

Škoda přes milion korun a tři zranění. Taková je bilance dvou nehod v rozmezí pěti minut u Brodku u Přerova. 28.3. 2023
Kalamita u Brodku: Dvě nehody během pěti minut, škoda přes milion

Ve stejný den se na policisty obrátili i tři zahrádkáři z kolonie v ulici G. Štefánika. „Zde pachatel vnikl do dvou chatek a tří kůlen a opět bral především nářadí. Jeho pozornosti neušla ani malá lednička a taky šest kusů kovových židlí, které stály před jednou z chat,“ pokračovala policejní mluvčí. Pachatel způsobil škodu za celkem 26 300 korun.

Ve stejné lokalitě bylo v neděli zjištěno dalších pět případů. Po násilném vypáčení se dostal neznámý lapka do chatek a kůlen, kde napáchal škodu za 70 800 korun.

Nehoda u Brodku u Přerova ve směru na Dub nad Moravou, úterý 28. března 2023.
Auto v příkopu i kamion na svodidlech. Sněžení potrápilo řidiče na Přerovsku

„Zmizela například elektrocentrála, přímotop, zahradní slunečník a židle, plynové bomby, nafukovací bazén, přenosné rádio a samozřejmě zahradní nářadí jako pily, sekačky a další,“ vyjmenovala mluvčí Miluše Zajícová.

Policie šetří tři trestné činy související s majetkovou trestnou činností.