V noci ze čtvrtku na pátek se zloděj vloupal do jedné z restaurací v Drahotuších.

„Z trezoru si odnesl číšnický flek s penězi. Celková škoda ukradením a poškozením je osm tisíc,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

V noci z neděle na pondělí si další z lupičů troufl na sedm chat v rekreační oblasti v Žeravicích. Pokusil se ukrást vše, co mu padlo pod ruce, spoustu kradených věcí však nezvládl odnést.

Při prvním pokusu se mu podařilo pouze poškodit jízdní kolo. Zato ze druhé chaty už se mu podařilo odnést stan, dvě karimatky a další věci na stanování.

„Ve třetí chatě ukradl zahradní sekačku a nůžky na křoví. Tento lup si ale neodnesl, majitel našel věci nedaleko své chaty. V další pak ukradl koš, dva televizory, dvě vrtačky, kufřík s různým nářadím a potraviny. Ani v tomto případě se mu nedařilo, majitel jej nalezl nedaleko své chaty,“ popsala případ Urbánková.

Ani několik nevydařených pokusů však lupiči nezabránilo v tom, aby pokračoval a pokusil se vykrást ještě další tři chaty.

„Po jeho řádění zůstalo sedm poškozených. Doposud vyčíslená škoda se pohybuje kolem šestadvaceti tisíc korun, neboť tři z majitelů dosud škodu nevyčíslili,“ dodala mluvčí. Pokud se policii podaří zloděje chytit, hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Podobný případ řešili policisté i v Černotíně.

„V době od osmnáctého do třiadvacátého dubna se někdo vloupal do sklepa jedné z místních chat,“ uvedla Urbánková. Odsud zloděj ukradl digitální fotoaparát, fázové čerpadlo a prodlužovací kabel. Majitelé si škodu vyčíslili na jedenáct tisíc korun.