Z kočárku ukradl kartu a mobil

Brodek u Přerova – Platební kartu a mobilní telefon ukradl své čtyřiadvacetileté přítelkyni z kočárku, který nechala odstavený na chodbě domu, o rok mladší muž. Ke krádeži došlo v září v Brodku u Přerova.

„Muž vybral s pomocí karty z bankomatu částku 8 tisíc korun a celkem tak způsobil škodu 9,6 tisíce korun,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Druh mladé ženy se ke krádeži přiznal. Za přečin krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu hrozí až na dva roky vězení. (pu)

Vykácel v lese stromy, zásobil se na zimu

Bezuchov – Dřevo ze dvou vzrostlých dubů se hodilo neznámému zloději, který vykácel stromy od září do listopadu na kraji lesa v obci Bezuchov.

„Duby byly vysoké dvacet metrů a jejich stáří je 80 let,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Pachatel tak neoprávněně vytěžil na 16 metrů krychlových dřeva. Škoda je 16 tisíc. (pu)

Vandal poničil hřiště v Čekyni

Přerov – Travnatou plochu hřiště v Čekyni poničil jízdou na motorovém vozidle osmnáctiletý mladík, kterého za to teď stíhá policie. Vandal jezdil koncem října na motorce po trávě tak, že na ní zůstaly vrypy a došlo k narušení vrstvy porostu na ploše asi tři sta metrů čtverečních. Místní tělovýchovná jednota vyčíslila škodu na 17, 6 tisíc korun. Za přečin poškození cizí věci mu hrozí odnětí svobody až na jeden rok. (pu)