Spolu s pachatelem zadrželi kriminalisté také osmadvacetiletého uživatele drog, který byl ale po provedených vyšetřovacích úkonech propuštěn na svobodu. „Po zákroku provedli vyšetřovatelé na několika místech, kde podezřelý pobýval, domovní prohlídky. Byly při nich nalezeny věci, sloužící k výrobě pervitinu - včetně varny a rostliny konopí setého,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podezřelý nevyráběl drogy jen pro sebe, ale prodával je za finanční úplatu, nebo poskytoval jiným uživatelům za různé protislužby. Policejní komisař muži sdělil obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Vyšetřovatelé zjistili, že byl výrobce a distributor drog už v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu a dostal dva roky. „Protože v trestné činnosti, které se dopouštěl minimálně od dubna tohoto roku do svého zadržení, dál pokračoval, byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Soud návrhu vyhověl,“ doplnila mluvčí. Za opakovanou trestnou činnost muži hrozí vyšší trest.