Poprvé letos v březnu a podruhé přesně před týdnem. Ani hrozba vězení mu ale nezabránila v další trestné činnosti. Za nedovolenou výrobu a distribuci omamných a psychotropních látek mu nyní hrozí až pět let vězení.

„Jednačtyřicetiletý recidivista vyráběl drogy ve svém bytě v Přerově z volně dostupných léků a společně se svou manželkou je pak prodával zhruba stovce lidí v regionu, a to hlavně v obcích na Přerovsku a Kojetínsku,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní vyráběl muž „na koleně“ metamfetamin minimálně od března roku 2007 ve svém přerovském bytě, a to s využitím chemikálií a volně prodejných léků. Prodával jej za částku od 100 do 2,5 tisíce korun za dávku. Policisté v březnu v bytě manželů provedli domovní prohlídku a oba podezřelé zadrželi.

Sdělili jim obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek. Stíhání probíhalo na svobodě a hrozil jim až pětiletý trest.

„Při prohlídce se podařilo zajistit kompletní varnu na výrobu pervitinu a část drog. Vzorky jsme odeslali na kriminalistickou expertizu,“ doplnila mluvčí. Na rozbití drogového gangu pracovali přerovští kriminalisté asi čtvrt roku. „Na celém případu je zarážející hlavně to, že oba manželé dál pokračovali v činnosti. Ani stíhání jim nebránilo v tom, aby drogy dál šířili,“ zmínil se vyšetřovatel, který se případem zabýval.

Distributoři drog se znovu octli u výslechu minulý čtvrtek poté, co je zadrželi policisté v ulici Čapky Drahlovského v Přerově.

Spolu s nimi dopadli i dvacetiletého mladíka. Ten byl jejich komplicem a zároveň uživatelem pervitinu, který od nich kupoval a prodával. „Při opakované domovní prohlídce jsme zajistili kompletní varnu a pervitin, a to ve stejném bytě jako v předchozím případě,“ doplnila mluvčí.

Všichni si společně vyslechli obvinění, manželka byla ale propuštěna na svobodu, stejně jako dvacetiletý mladík. „Na hlavu gangu jsme podali návrh na vzetí do vazby, ten ale žalobce minulý týden neakceptoval,“ řekla Sedláčková.

Policisté nakonec muže znovu zadrželi v úterý odpoledne, a to spolu se dvěma dalšími podezřelými. „Dopadli jsme jej v Kojetínské ulici v Přerově, bezprostředně po předání drogy. Na místě spolu s ním byli i další dva muži ve věku dvaceti osmi let,“ řekla mluvčí.

Ti byli po podání vysvětlení propuštěni na svobodu. Recidivista skončil v cele a jeho obvinění vyšetřovatel rozšířil.