Mladík, který pro policisty není žádným nováčkem, přišel minulý pátek za pětatřicetiletým muže do bytu jeho sestry.

„Násilím ho odstrčil od vstupních dveří, aby se dostal dovnitř. V ložnici ukradl mobilní telefon za 1,5 tisíce korun a odešel pryč,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Jen o dva dny později navštívil pachatel stejného muže ještě jednou, tentokrát v místě jeho bydliště. Počkal si na něj na chodbě domu a bez varování mu vytrhl z ruky klíče od bytu a občanský průkaz, který držel v ruce. „Poškozenému řekl, aby šel pryč a vrátil se až za půl hodiny. Muž jeho rozkaz poslechl a přišel v době, kterou mu vyděrač určil,“ vylíčila.

Agresivní jednání pachatele tím ale neskončilo. Když svou oběť vpustil do bytu, začal jí vyhrožovat. „Řekl muži, ať si sedne, nebo ho zaškrtí. Nutil ho, aby mu sehnal tři stovky, jinak ho zabije. Držel přitom v ruce nůž a vyhrožoval, že pokud mu peníze nesežene, použije zbraň k jeho likvidaci,“ popsala.

Agresor věznil muže v bytě proti jeho vůli dvě hodiny, nakonec ho ale propustil a z bytu sám utekl. Při útěku zahodil klíče i doklady napadeného na zem. Policisté pachatele zadrželi následující den a skončil v cele. Vyšetřovatelé mu sdělili obvinění ze čtyř trestných činů – krádeže, omezování osobní svobody, vydírání a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až osm let vězení.

„Policie podala návrh na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval. Muž skončil v olomoucké vazební věznici,“ uzavřela.