„Ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ranní oznámil někdo na linku 156, že se u prodejny potravin na ulici Trávník zdržuje skupina chlapců, z nichž jeden rozbíjí výlohy,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Na místo byla ihned vyslána policejní motohlídka. Při příjezdu se strážníci rozdělili, aby zabránili výtržníkovi v útěku.

„Jeden ze strážníků uviděl mladíka, který odpovídal popisu pachatele, jak se snaží pěstí rozbít další skleněnou výplň prodejny,“ popsal sled událostí Komínek.

Když to mladý vandal zjistil, začal utíkat. Daleko se ale nedostal. Přivolaná hlídka byla rychlejší a chytila ho. „Jak se později ukázalo, jednalo se teprve o šestnáctiletého hocha,“ řekl.

Další tři členové skupiny výtržníků se rovněž pokoušeli utéct, ale ani oni si nevedli o moc lépe než jejich kamarád a byli zatčeni.

„Protože mladý agresor silně krvácel z ruky, byla mu poskytnuta první pomoc a následně byl pro podezření ze spáchání trestného činu i s kumpány předán přivolané hlídce,“ dodal Komínek.

Naděžda Švrčková