Dokazování v případu z roku 2009 se tak bude muset zopakovat od začátku. T

ěla obětí se dosud nenašla. Obžalovaný Nárožný, který byl synem zavražděného, se mezitím ocitl znovu ve vazbě. Obviněn je z přípravy další vraždy.

Odvolací soud o případu rozhodl ve středu, žalobkyně i obhájce tuto informaci dosud neobdrželi.

Podle obhájce Františka Stratila, který případ považuje za jednu z nejsložitějších kauz na Moravě, bude jeho klient po změně senátu určitě trvat na dokazování od začátku.

Podle obhájce je pravděpodobné, že případ skončí nakonec u ostravského krajského soudu.

Soudy se případem zabývají již pět let, odvolací soud jej vrátil na kraj potřetí. Ten naposledy rozhodl zprošťujícím rozsudkem v září 2014.

Soudce Vladimír Hendrych tehdy uvedl, že většina důkazů v kauze byla zajištěna nezákonně.

Opíral se o tehdejší rozhodnutí Nejvyššího soudu týkající se zajištění důkazů na místě činu.

Spis poté ležel u olomouckého vrchního soudu déle než rok.

Manželé z Přerova zmizeli v listopadu 2009, zůstaly po nich v domě jen krvavé stopy. Podle experta surový útok pachatelů v domě nemohli přežít. Policisté po tělech pátrali řadu měsíců, najít se je jim dosud nepodařilo. Z vraždy byl původně obžalován Nárožný se svou matkou, která v době procesu zemřela. Ve vazbě strávili více než dva roky, svou vinu po celou dobu popírali. Obžalovaný muž byl po prvním zprošťujícím rozsudku propuštěn na svobodu. Na začátku února letošního roku jej zadržela policie a obvinila z přípravy vraždy. Podle informací ČTK stojí za obviněním Nárožného spor o dědické řízení, jde o rodinný dům po jeho otci, kam se v červenci 2012 po prvním osvobozujícím rozsudku a následném propuštění z vazby nastěhoval.