Pavel Nárožný je obžalován z přípravy vraždy své tety a původně mu hrozil mnohem vyšší trest. Kromě toho je podezřelý také ze dvojnásobné vraždy svého otce a jeho manželky, která otřásla Přerovem v listopadu roku 2009. Jejich těla nebyla dodnes nalezena.

Nárožný měl podle obžaloby plánovat vraždu své tety od počátku roku 2015. Jeho plány ale nabraly na intenzitě koncem roku, kdy soud nařídil, aby se vystěhoval z domu. Jeho teta byla totiž opatrovnicí věcí po zavražděném otci a Nárožný ji vnímal jako překážku v dědickém řízení.

Plány? Sražení autem či otrávená bonboniéra

Obžalovaný měl dokonce plán, jak se „nepohodlné osoby“ zbavit. Měl například plánovat sražení ženy autem, chtěl jí poslat otrávenou bonboniéru a k uskutečnění cílů využil i známou, se kterou v té době bydlel.

K vraždě ale nedošlo, protože se známá od Nárožného odstěhovala a vše oznámila na policii.

„Soud prvního stupně zjistil správně skutkový stav a správně ho právně kvalifikoval. Z podnětu odvolání obžalovaného jsme rozsudek olomouckého Krajského soudu částečně zrušili ve výroku o trestech. Obžalovanému jsme nově uložili trest odnětí svobody ve výměře osmi let se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou a trest propadnutí věci,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

„Podle nás byl původní trest nepřiměřeně přísný a stejně tak by vzhledem k povaze a závažnosti spáchané přípravy k trestnému činu byl nepřiměřeně přísný trest v zákonné sazbě. Proto jsme mimořádně snížili trest odnětí svobody pod zákonnou trestní sazbu,“ doplnil.

Cítí se nevinný

Obhájce Pavla Nárožného v soudní síni uvedl, že využije možnosti dovolání k Nejvyššímu soudu. Nárožný celou dobu u soudu tvrdí, že je nevinný a klíčová svědkyně případu, která detailně popsala plán vraždy, není podle něj důvěryhodná osoba.

Pavel Nárožný čelí i nadále obžalobě z dvojnásobné vraždy svého otce a jeho manželky, ke které došlo v listopadu roku 2009 v přerovské ulici U Žebračky. Těla obětí se dodnes nenašla. Tento případ má nyní na stole ostravský krajský soud.