V rodinném domku v ulici U Žebračky v Přerově policisté nalezli stopy velkého množství krve, které svědčily o spáchání brutálního činu.

Případ však komplikuje, že těla obou pohřešovaných se do dnešního dne nenašla.

Kriminalisté viní ze zločinu syna a bývalou manželku zavražděného muže.

Z dvojnásobné vraždy už před rokem státní zástupce obžaloval tehdy čtyřiatřicetiletého syna zavražděného muže a podíl na tomto činu má podle kriminalistů i jeho pětašedesátiletá matka. Oba skončili v olomoucké vazební věznici.

„Obžalovaná se nyní seznamuje se spisem. Případ příští týden pošleme na krajské státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby z vraždy,“ uvedl šéf odboru obecné kriminality Krajského policejního ředitelství v Olomouci Libor Šamšula.

Podezřelá pětašedesátiletá žena je bývalou manželkou údajně zavražděného muže.

Dostatek důkazů

„Můžeme považovat za jistou komplikaci, že těla obou obětí dosud nikdo nenašel. Na základě stop, které jsme na místě činu zajistili, nemáme důvod postupovat jinak. Z našeho pohledu je tam dostatek důkazů na to, aby byli trestně stíhaní a abychom navrhli podání obžaloby,“ dodal Šamšula.

Policie konflikty v této rodině vyšetřovala již dříve. Pětatřicetiletý podezřelý muž svého otce napadl ocelovými nůžkami na plech již před lety. Starší muž skončil v nemocnici a léčil se asi půl roku.

Co přesně se v domku manželů osudný den odehrálo, bude zřejmě rozkrývat až soud. Podezřelá matka i její syn jsou stále ve vazbě a vinu popírají. Motiv jejich údajného činu tak dosud není znám.

Petra Poláková Uvírová + ČTK