Bojovali o chatku

Lobodice – Nezvaný host se pokoušel v neděli večer zabydlet v chatce šedesátiletého muže v Lobodicích. Třiapadesátiletý výtečník nejprve zvonil na dveře chaty, ale protože nikdo neotevíral, začal do nich bouchat a kopat. Majitel mu sice řekl, ať ho neobtěžuje, ale drzý návštěvník se nevzdával.

„Požádal muže o pivo a vodu, a když mu je poškozený přinesl ke dveřím, využil nestřeženého okamžiku. Oběma rukama do něj strčil, až upadl na zem, a pak se ho pokoušel kopnout," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Majitel v sebeobraně popadl dřevěnou tyč a udeřil vetřelce dvakrát do hlavy. Způsobil mu dvě tržné rány, které si později vyžádaly ošetření v nemocnici.

„Ani to ale opilce neodradilo a přes odpor majitele si sedl na válendu a odmítal chatu opustit. Setrval v ní až do příjezdu policie," doplnila mluvčí. Přivolaní strážci zákona dali výtržníkovi dýchnout a zjistili, že má 1,9 promile alkoholu. Hrozí mu stíhání za porušování domovní svobody. 

Sebral trezor a peníze

Kojetínsko – Do rodinného domu v obci na Kojetínsku se vloupal v noci z pátku na sobotu neznámý zloděj. Šel zřejmě najisto, protože se mu podařilo ukrást trezor s cennostmi a dalších 22 tisíc korun, které našel při prohledávání objektu.

„Pachatel se dostal dovnitř po vypáčení dvou dveří, které mu bránily v tom, aby se dostal do obytných prostor. Prohledal je a v chodbě domu vypáčil trezor o velikosti 30×40 centimetrů, zabudovaný ve zdi," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hodnotu cenností, uložených v trezoru, majitel dosud nevyčíslil. Policisté pachatele stíhají pro krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.