„Zatím neznámý pachatel využil momentu, když za sebou muž hodlal zavřít dveře. Strčil do nich silou a ty udeřily poškozeného do obličeje a odhodily do chodby. V ní byl chycen za oděv, natlačen na stěnu a po prošacování mu agresor ukradl peněženku s penězi, osobními doklady a cigarety," uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

S ukradenými věcmi, jejichž hodnota byla vyčíslena na 1 168 korun, poté utekl. Senior i přesto, že utrpěl zranění, nevyhledal lékařskou pomoc. Policii předal popis pachatele.

„Mělo by se jednat o muže ve věku kolem 25 až 30 let, hodně vysoké atletické postavy a tmavší pleti. Obličej měl protáhlý s krátkými černými vlasy. Na sobě měl šusťákovou bundu tmavé barvy," sdělila policejní mluvčí.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace, které by vedly k objasnění případu a dopadení pachatele loupeže, mohou občané sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo na bezplatné telefonní lince 158.

„Pachatel je podezřelý z trestného činu loupež. V případě zjištění mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deset let," uzavřela. (kre)