„U muže policisté naměřili nejprve 1,91 promile, opakovaná zkouška pak ukázala 1,71 promile,“ uvedla mluvčí přerovské policie Irena Urbánková. Aby vedení nemocnice zabránilo dalšímu kontaktu s pacienty, byla lékaři nařízena dovolená.

„Na ní setrvá až do skončení policejního vyšetřování,“ popsala postup mluvčí společnosti Agel Hana Szotkowská.

Tvrdé důsledky

Pokud by policejní vyšetřování potvrdilo, že muž skutečně ordinoval a ošetřoval pacienty pod vlivem alkoholu, hrozí mu nejen obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky, ale následky si ponese i v nemocnici.

„V současné chvíli čekáme na oficiální výsledek policejního šetření a pokud se prokáže, že lékař skutečně sloužil pod vlivem alkoholu, vyvodíme z toho okamžitě tvrdé důsledky,“ dodala Szotkowská.

Chytilův případ

Obdobný případ řešila přerovská nemocnice už v srpnu 2009. Bývalý primář interního oddělení a zkušený kardiochirurg Vladimír Chytil se musel po udání jedné z pacientek podrobit dechové zkoušce, která u něj prokázala alkohol. Lékař se bránil tím, že v té době byl oficiálně na dovolené. S Chytilem i přesto tehdy Všeobecná zdravotní pojišťovna rozvázala smlouvu s tím, že svým klientům musí garantovat řádnou zdravotní péči.

NADĚŽDA ŠVRČKOVÁ