Rozbil automat, škoda je 20 tisíc

Přerov – Neměl svůj den, a tak ničil, co se dalo. Neznámý vandal poškodil v noci na úterý výherní hrací automat v jednom z podniků v ulici Vsadsko v Přerově.

„Zničil dotykovou obrazovku zařízení o rozměru 30×40 centimetrů tak, že v jejím středu vytvořil otvor s paprskovitými výběžky do všech stran po celé ploše," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Škoda na automatu byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Pachateli teď hrozí stíhání pro trestný čin poškození cizí věci a za mřížemi může strávit až rok svého života. 

O víkendu si policisté posvítili na řidiče

Přerov – Celkem třicet dva dopravních přestupků zjistili policisté během víkendu při bezpečnostní akci, která proběhla na Přerovsku. Policie se zaměřila především na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových a nemotorových vozidel.

„Do akce bylo nasazeno třináct policistů, kteří zkontrolovali celkem 205 aut. Z dvaatřiceti dopravních přestupků jich bylo dvacet čtyři vyřízeno v blokovém řízení v celkové částce 8 100 korun," řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Osm přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu. Požití alkoholu zjistili policisté u dvou řidičů. „Jeden byl řešen v rámci přestupkového řízení a druhý v rámci trestního řízení," dodala mluvčí.