Půjčil si peníze, ale nevrací je

Přerov – Z úvěrového podvodu je podezřelý pětadvacetiletý muž z Přerovska, kterého začala stíhat policie. Mladík si sjednal v září roku 2009 u jedné ze společností úvěr na nákup mobilního telefonu, který se zavázal splácet v pravidelných měsíčních splátkách.

„Zaplatil ale pouze jednorázovou platbu a další nehradil. K dnešnímu dni tak dluží 4 300 korun," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Vyšetřovatelé při prověřování zjistili, že při sjednávání smlouvy uvedl nepravdivé údaje, týkající se jeho zaměstnání a finančních možností. Hrozí mu až dvouletý pobyt za mřížemi. 

Ukradl bustu státníka i lyžařské boty

Přerov – Nezvyklé choutky měl neznámý zloděj, který se vloupal v době od 19. srpna do 30. září do jedné z garáží v Kojetínské ulici v Přerově. Pachatel odcizil nejen sádrovou bustu Dr. Edvarda Beneše, ale také sedm metrů elektrických kabelů, plechové regálové police a nepohrdl ani lyžařskými botami značky Botas.

„Poškodil také skleněnou výplň dvířek elektrické trouby," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Škoda odcizením činí 5,4 tisíce korun, poškozením pak 1,5 tisíce. Zloději hrozí za krádež až dva roky vězení.