Muž opakovaně napadal svou družku

Přerov – Muž z ubytovny v Přerově minulý pátek fyzicky napadl svou přitelkyni a její známou. „Druh ženu tloukl pěstmi, kopal ji a tahal za vlasy. Jakmile zjistil, že volala na policii, oběma ženám vyhrožoval usmrcením,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. K útokům docházelo opakovaně několik let, za domácí násilí byl muž vykázán na deset dní z místa bydliště a hrozí mu až jeden rok vězení. (ver)

Policie odhalila tři podnapilé děti

Kojetínsko – V noci z pátku na sobotu policie vyhmátla dvě podnapilé sedmnáctileté dívky a jednoho chlapce při preventivně bezpečnostní akci „Než naliješ skleničku“. Ta se zaměřila na dodržování zákazu podávání alkoholu a tabákových výrobků dětem do 18 let. Zkontrolováno bylo celkem dvacet osm osob v deseti restauračních zařízeních v Kojetíně a Tovačově.

„Nejnižší naměřená hodnota alkoholu byla 0,14 promile u chlapce, nejvíce nadýchala jedna z dívek, a to 0,88 promile alkoholu. Poté byli předáni rodičům,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. „Podobné akce se budou opakovat i o prázdninách,“ dodala mluvčí.(ver)

Kontrola alkoholu u mladistvích v Kojetíně

Dva muži oloupili ženu spící na lavičce

Přerov – V noci z pátku na sobotu dva muži napadli ženu spící na lavičce u budovy Chemoprojektu v Přerově. „Žena držela v ruce 350 korun a mobilní telefon, hovor mužů ji vzbudil. Následně se začali o věci přetahovat, jeden z nich poškozené nadával a kopl ji do nohy,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Poté muži i s věcmi utekli. Žena utrpěla zlomení kotníku, které si vyžádá léčení dva měsíce. „Mužům hrozí až deset let vězení,“ doplnila mluvčí.(ver)

VERONIKA ĎURKOVÁ