Jednasedmdesátiletý muž tu v neděli večer vyhrožoval a nadával svému synovi i manželce.

„Šestadvacetiletému mladíkovi vyhrožoval s nožem v ruce zabitím a nezapomněl ani na svou třiašedesátiletou ženu, které sprostě nadával a urážel ji,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. I když ani jednoho z nich nezranil, manželka se synem z obavy o svůj život vše oznámili na policii.

Při vyšetřování policisté zjistili, že to nebylo poprvé, co agresor oběma vyhrožoval. Ukázalo se, že nejen k vyhrožování zabitím, ale i k fyzickým napadením dochází již delší dobu.

„Poškození však tyto skutečnosti nikdy na policii neoznámili,“ sdělila Urbánková. Nedělní incident proto policisté vyhodnotili jako domácí násilí a agresora vykázali ze společného bydlení a jeho bezprostředního okolí na deset dní.

Ještě v ten den byl agresor policisty zadržen a umístěn do policejní cely.

„V případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání nebezpečného vyhrožování, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala mluvčí. Oba poškození ale nedali souhlas s trestním stíháním muže.

K vykázání z domova kvůli domácímu násilí přistoupila v České republice policie za čtyři roky, co může toto opatření používat, už téměř ve třech tisících čtyři sta případech. K posledním podobným případům domácího násilí a následného vykázání v okolí Přerova patří například dubnový incident, který se odehrál v jedné z obcí na Lipnicku, kdy dvacetiletý mladík po hádce fyzicky napadl svou vlastní matku nebo případ opilého třiačtyřicetiletého muže, který před třemi týdny napadl ve společném bytě svoji o čtyři roky mladší přítelkyni. (svr)

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku