Srazil srnu, řídil opilý

Tovačov – Řidiče renaultu, který se před jízdou posilnil alkoholem, zadrželi v pátek na silnici mezi Tovačovem a Troubkami policisté. Osmatřicetiletý muž nestačil včas zareagovat na zvíře, které mu náhle vběhlo do cesty.

„Přestože došlo ke střetu auta se zvířetem, šofér nezastavil, a pokračoval dál v jízdě," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Muž ale nevyvázl bez trestu – auto ho totiž zradilo kvůli technické závadě. Hlídka dopravního inspektorátu, která místem projížděla a vůz kontrolovala jako překážku silničního provozu, zjistila, že usedl za volant pod vlivem alkoholu – nadýchal 1,21 promile.

Strážci zákona muži zakázali další jízdu a přišel o řidičský průkaz. Porouchané auto odstranila z cesty odtahová služba.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu teď hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky. Ke zranění nedošlo, škoda je 10 tisíc korun.

Opilý syn napadl matku a jejího přítele

Přerov – Svou matku a jejího přítele napadl v sobotu v chatové oblasti na Laguně v Přerově pětadvacetiletý syn poškozené. K incidentu došlo po deváté hodině večer.

„Mladík měl svou sedmapadesátiletou matku několikrát kopnout, a pak dvakrát udeřit do obličeje také jejího jednašedesátiletého přítele," vylíčil policejní mluvčí František Kořínek.

Při provedené dechové zkoušce strážci zákona zjistili, že má agresor v krvi 2,05 promile alkoholu.

Kvůli obavám z dalšího napadání a přetrvávajícímu riziku byl útočník převezen k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.

Je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití, za což mu hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun.