Pavel Nárožný byl zadržen už v úterý v rodinném domě v ulici U Žebračky v Přerově, ve kterém byl v listopadu roku 2009 zavražděn manželský pár, a kde nyní sám bydlel.

„Kriminálka tam byla celý den, od dopoledne až do večera. Na místě bylo tak šest aut a bylo vidět, že v domě něco prohledávají. Když policisté odjeli, tak už se tam nesvítilo," popsala zásah jedna ze sousedek, která si ale nepřála uvést jméno.

close Dům v ulici U Žebračky, ve kterém bydlí Pavel Nárožný, v úterý prohledávali policisté. zoom_in

Dům v ulici U Žebračky, ve kterém bydlí Pavel Nárožný, v úterý prohledávali policisté. Foto: DENÍK/Vojtěch Podušel

Podle krajského žalobce měl Nárožný připravovat vraždu určité osoby.

„O koho se ale jednalo, v tuto chvíli nemohu uvést. Určitým způsobem se to týkalo dědictví toho domu. Policisté zajistili důkazy potřebné pro tuto věc, konkrétní být ale nemohu. Obviněný vše popírá," uvedl Karel Studený.

Olomoucký soud Nárožného poslal do vazby po téměř dvouhodinovém jednání, a to kvůli obavě z útěku, pokračování v trestné činnosti, i možném ovlivňování svědků. Nárožný se před soudem dlouho hájil a o svém zadržení nechtěl na dotazy novinářů odpovídat.

Muž měl podle zdroje, obeznámeného s případem, připravovat vraždu v souvislosti s dědickým řízením a rodinným domem svého otce. Policie pracuje i s verzí, že chtěl předejít tomu, aby byl z domu po svém zavražděném otci nečekaně vystěhován.

Pavel Nárožný byl obžalován z vraždy svého otce a jeho třetí manželky v listopadu roku 2009.

Těla se do dnešního dne nenašla a až po letech byli oba prohlášeni za mrtvé – Miloslav Nárožný teprve v lednu letošního roku. Soudy se kauzou zabývají už od června roku 2011.

Pavel Nárožný byl nakonec zproštěn obžaloby, protože se nepodařilo prokázat, že by byl pachatelem tohoto závažného trestného činu.

Z vraždy manželů byla kromě něj obžalována i jeho matka Hana, ta ale v průběhu procesu zemřela.

Případ teď leží téměř rok u vrchního soudu kvůli odvolání státní zástupkyně.

Smíšené pocity sousedů

Reakce sousedů Pavla Nárožného na jeho nynější zatčení byly smíšené. Někteří tvrdili, že se chová slušně, a žádné problémy s ním nemají, jiní mají ale z vývoje kauzy smíšené pocity.

„Nebyly s ním problémy, dokonce nám dovolil pokácet strom, který vrhal stín do naší zahrady," vylíčila jedna ze sousedek.

„U něj doma se každý den až do dvou do noci svítilo. Co celou dobu od propuštění dělal, nevíme, ale přes den buď jezdil na kole, nebo chodil do posilovny," dodal další z místních.

Jak uvedli sousedé, bydlel Pavel Nárožný v posledních měsících v domě po zavražděném páru společně se starším mužem a před časem s ním tady žila i žena ve věku kolem čtyřiceti let.

„Prý se seznámili na inzerát. Pomáhala mu i s úklidem na zahradě. Dlouho jsme ji tady ale neviděli," uzavřeli.