Někdejší radní za ODS a dnes už jen zastupitel Marek Dostál byl odsouzen za sexuální nátlak k podmíněnému trestu.

Uspěl ale s dovoláním u Nejvyššího soudu, který na jaře zrušil rozsudky Krajského soudu v Olomouci i Okresního soudu v Přerově. Případ se tak vrátil na začátek.

Podle verdiktu Krajského soudu v Olomouci politik zneužil svého postavení zaměstnavatele a ženu, která v jeho firmě pracovala jako servírka, ve dvou případech přiměl k orálnímu styku.

U poškozené byla v důsledku toho diagnostikována posttraumatická stresová porucha.

Dostál ale od začátku vinu popírá a tvrdí, že si poškozená vše vymyslela, aby zakryla finanční machinace v jeho podniku, kde zpronevěřila peníze.

„Hlavní líčení, které bylo neveřejné, dnes pokračovalo výslechem poškozené, protože jsme ho nestihli provést celý v původním termínu. Výslech byl dokončen a probíhal celé dopoledne. Zazněly na něm i dotazy ze strany obhájců,“ shrnul soudce Jan Rektor.

Případ bývalého radního Marka Dostála (na snímku), který byl odsouzen za sexuální nátlak k podmíněnému trestu, začal znovu řešit Okresní soud v Přerově. 8. října 2020
Bývalý radní Dostál znovu u soudu. Satisfakce? Až budu očištěn, řekl

Rozsudek na konci listopadu?

Jednání je odročeno na 26. listopadu s tím, že pokud se nic mimořádného nestane a umožní to epidemiologická situace, měl by padnout rozsudek.

Obvinění ze sexuálního nátlaku stálo před dvěma lety politika Marka Dostála křeslo v Radě města a rezignoval i na většinu funkcí - ukončil členství v ODS, byl odvolán ze školské rady na ZŠ U Tenisu a na vlastní žádost byl vyřazen ze seznamu gratulantů, kteří předávají jubilantům dárky. Zůstal pouze v městském zastupitelstvu. 

Marek Dostál
Ex-radnímu Dostálovi zrušili rozsudek v kauze sexuálního nátlaku