„Muž byl na základě rozhodnutí státního zástupce propuštěn ze zadržení na svobodu," řekla v úterý večer ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté na případu stále intenzivně pracují.

Nárožný se v pondělí pokusil dostat do domu svého otce v přerovské ulici U Žebračky.

Právě zde se odehrál hrůzný čin, jehož okolnosti se dodnes nepodařilo objasnit. Při brutálním útoku zemřel otec Nárožného a jeho manželka.

„Zadržený skončil v cele a je podezřelý z trestného činu neoprávněného zásahu do práv domů, bytů nebo nebytových prostor. Další postup nyní konzultujeme se státním zástupcem. Věc je ve fázi vyšetřování a prověřování a další informace budou sděleny až po jeho skončení," uvedla po zadržení Nárožného přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že je případ teprve na začátku.

Policie se zatím k věci nechce blíže vyjadřovat. Zdroj, obeznámený s případem, ale uvedl, že se na pohyb Pavla Nárožného a jeho matky policie zaměřila hned poté, co byli propuštěni z olomoucké vazební věznice.

Svého právního zástupce Františka Stratila měl Pavel Nárožný o incidentu před domem otce v ulici U Žebračky informovat už v pátek, pár hodin po propuštění z olomoucké vazební věznice.

„V pozdních večerních hodinách mi poslal textovou zprávu, že před domem jeho otce došlo k nějakému konfliktu, který si vyžádal příjezd policie. Mám za to, že tam má stále uloženy své osobní věci. Soudně z domu totiž ještě vystěhován nebyl. Odstěhoval se z něj tehdy dobrovolně ke své matce," řekl Stratil.

Policisté zadrželi sedmatřicetiletého Nárožného ve chvíli, kdy se snažil dostat do domu svého otce, kde dříve sám bydlel. Hájil se prý tím, že má do objektu přístup.

I z informací soudu, který se kauzou zavražděných manželů zabýval, vyšlo najevo, že kvůli sporům mezi oběma muži nechal otec svého syna údajně soudně vystěhovat. Při prohledávání domu navíc policisté po zmizení manželů nalezli listiny, týkající se vydědění syna.

Krajský soud v Olomouci řeší vraždu manželského páru v Přerově. Obžalováni jsou syn zavražděného a jeho matka

Pavel Nárožný a jeho matka Hana u krajského soudu v Olomouci. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Dům zůstal opuštěný, s krví na zdech

Rodinný dům v ulici U Žebračky zůstal po vraždě opuštěný a na jeho zdech zůstaly dodnes krvavé stopy po útoku. Dosud nemohlo být vyřízeno ani dědické řízení.

Oba pohřešované manžele totiž přerovský okresní soud stále neprohlásil za mrtvé, přestože již uplynula roční lhůta od zveřejnění. Neměl přístup k trestnímu spisu.

K hrůznému činu došlo v ulici U Žebračky v listopadu před třemi lety a případ je do dnešního dne obestřen záhadou. Z domu zmizel otec Nárožného a jeho nová manželka, s níž se krátce předtím oženil.

Vyšetřovatelé již dříve popisovali, že zdi domu byly po útoku potřísněny velkým množstvím krve a oběti nemohly zápas o svůj život vyhrát. Těla obou zavražděných ale do dnešního dne nebyla nalezena, přestože kriminalisté nasadili nejmodernější techniku a po tělech pátrali i s pomocí vrtulníku s termovizí.

Skoro tři roky ve vazbě

Z podílu na brutálním činu byl nejprve obviněný pouze Pavel Nárožný, a poté i jeho matka Hana. Na rozsudek soudu čekali ve vazbě téměř tři roky.

Podle žalobkyně, která pro Pavla Nárožného a jeho matku Hanu navrhovala u soudu několikaleté tresty vězení, pár zavraždili, těla naložili do auta a odvezli na neznámé místo.

Soudce ale nakonec oba zprostil obžaloby, protože pro jejich odsouzení neměl důkazy.

Zároveň však uvedl, že si je jist násilnou smrtí obou pohřešovaných, i tím, že s tím mají oba něco společného. V rukou měl ale pouze nepřímé důkazy. Oba obžalovaní po celou dobu vinu odmítali.

Proti osvobozujícímu rozsudku podala státní zástupkyně okamžitě stížnost, vrchní soud ji ale projedná až poté, co stížnost nebo i celé usnesení rozsudku dostane od krajského soudu.

Podle soudce Vladimíra Hendrycha to v nejbližší době nebude, rozsudek bude podle něj napsán až na přelomu září a října.

SOUVISEJÍCÍ: Vražda manželů: matku a syna osvobodili! Příbuzní oběti jsou šokováni