Nehoda se stala v ulici Bří Hovůrkových v Přerově a přivolaní policisté se nestačili divit - muž totiž nadýchal na 3,35 promile alkoholu.

„Řidič octavie jel z ulice Bří Hovůrkových na Želatovskou a nedodržel dostatečný boční odstup od zaparkovaných aut na okraji silnice. Narazil pravým bokem svého auta do levého boku tří odstavených vozů značky Hyundai, Fiat a Škoda Fabia,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič se nesnažil situaci na místě vyřešit a od nehody ujel.

Pokračoval dál v jízdě směrem na Želatovskou a své auto zaparkoval v ulici Generála Janouška.

Bezprostředně poté ho ale zastavila hlídka, která dala opilému muži dýchnout.

„Měl v krvi 3,35 promile a jeho nerozvážným jednáním nedošlo ke zranění osob. Škoda na poničených autech byla ale vyčíslena na 111 tisíc korun,“ doplnila mluvčí. Šofér přišel na místě o řidičský průkaz a je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý usedl za volant také osmatřicetiletý řidič, kterého zastavila v noci na čtvrtek na třídě 17. listopadu v Přerově hlídka Městské policie.

Muž se ale na výzvu strážníků odmítl podrobit dechové zkoušce a trval na tom, že tak učiní jedině za přítomnosti republikové policie.

„Po jejím příjezdu na místo muž nadýchal nejprve na 2,58, a pak 2,37 promile. Nejen, že přišel o řidičský průkaz, ale je také podezřelý ze stejného trestného činu,“ uzavřela mluvčí.