Skupinka mužů vtrhla v neděli večer neoprávněně do jednoho z pokojů na ubytovně v Kojetíně, kde fyzicky zaútočila na svého devatenáctiletého krajana.

„Po předchozí slovní rozepři ho rozlícení muži udeřili několika ranami pěstí. Poškozený po útoku neutrpěl zranění, takže lékaře nevyhledal,“ popsal krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Tím ale řádění útočníků zdaleka neskončilo.

Když je na chodbě upozornil pětatřicetiletý spolubydlící a cizinec z jiného státu na dodržování klidu a pořádku v ubytovně, mělo to zcela opačný efekt.

„Útočníci se k němu rozběhli, takže před nimi musel utéct do svého pokoje. Před skupinkou agresorů se ještě snažil udržet dveře, ale marně. Pachatelé společně dveře přetlačili a neoprávněně vnikli do pokoje. Tam fyzicky pěstmi a kopanci napadli nejen pětatřicetiletého cizince, ale i jeho pětačtyřicetiletého spolubydlícího,“ dodal.

Ilustrační foto
Dívku na zahrádce v Přerově zmlátil běsnící agresor, skončila v nemocnici

Mladší z poškozených přitom utrpěl tržnou ránu nad levým obočím a podlitinu pod levým okem.

„Všech osm útočníků jsme po činu zadrželi a skončili v cele. Po sdělení obvinění byli propuštěni ze zadržení. Každému teď hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřel Libor Hejtman.