Trojice dětí se společně dopustila krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci.

„Pachatelé se koncem února po vzájemné domluvě vloupali do dvou vozidel značky Škoda Octavia. Aby se dostali dovnitř, rozbili okno kamenem. V jednom autě nenašli nic, ale ve druhém je zaujalo pouzdro s patnácti CD, které ukradli,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Vůz navíc mechanicky poničili na dveřích a na střeše.

Dalším terčem jejich řádění se stalo v první polovině března vozidlo Škoda Felicia, ze kterého odcizili autorádio a dva zahradní rýče. „Měli v úmyslu se v něm i projet, a proto vytrhli elektrické kabely od zapalování pod volantem. Po neúspěšném pokusu poškodili vnitřek vozu, okolí palivové nádrže a čelní sklo. Auto se navíc pokoušeli roztlačit,“ vylíčila dále.

O pár dní se výrostci vrátili na stejné místo znovu. Kamenem rozbili okno vozidla stejné značky a poškodili spínací skříňku zapalování. Žádné věci se z něj ale neztratily.

„Poslední zátah podnikla trojice koncem března a jejím cílem se stala další tři auta značky Škoda Octavia, Saab a Ford Escort. Do všech se nezletilci dostali stejným způsobem - po rozbití oken kamenem. Auta ale jen prohledali a nic nesebrali,“ poznamenala mluvčí.

Celková škoda na odcizených věcech, kterou nezletilí pachatelé způsobili majitelům aut, činí 1 800 korun. Na poškození je ale mnohem vyšší a vyšplhala se na 22 650 korun.