Ze čtvrtka na pátek došlo ke vloupání do areálu bývalého zemědělského družstva na Přerovsku.

„Lapka vnikl do nezajištěné budovy bývalého kravína a ukradl z ní čtrnáct elektromotorů, okružní pilu, úhlovou brusku, tři vrtačky, svařovací soupravu, tlakové měřáky a různé další nářadí, dokonce i 200 kilogramů železného šrotu,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Majiteli tak zloděj způsobil celkovou škodu za 55 tisíc korun.

Dalším objektem, který navštívil neznámý nenechavec, byl zahradní domek v katastru obce Beňov-Prusy. Do něj se zatím nezjištěný pachatel vloupal v době od 17. ledna do 22.ledna letošního roku.

„Po rozbití okna a poškození dveří vnikl do chatky. To mu však zřejmě nestačilo, a tak poškodil i dveře do sklepa, odkud si vzal na cestu slivovici a pivo,“ sdělila mluvčí. Krádeží a poškozením způsobil pachatel škodu za osm tisíc korun.

Řádění zlodějů neunikly ani rodinné domy. V sobotu se lapka vkradl do domu v místní části Potštátu – Kovářově.

„Neznámý pachatel nejprve rozštípal vrata stodoly a ukradl z ní boxovací pytel. Poté se přesunul do domu, odkud odcizil dva reproduktory,“ uvedla Urbánková. Aby to nebylo málo, zloděj rozházel, porozbíjel a polámal vnitřní zařízení domu. Majiteli tak vznikla škoda za 116 tisíc korun.

Dalším navštíveným rodinným domem byl dům v Bohuslavské ulici v Lipníku nad Bečvou. Do něj se zloděj vloupal v noci ze soboty na neděli, poté co rozbil okno do koupelny.

„Z domu se mu podařilo ukrást pánskou kosmetiku, deset litrů alkoholu, dvoje pánské hodinky, peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady, šperky ze žlutého a bílého kovu, potraviny a batoh,“ popsala lup Urbánková. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 39 tisíc korun. (jen)