Muž se ženou se do domu poškozené vloudili ve středu, krátce po poledni. Vymysleli si báchorku o tom, že důchodkyně dluží devět tisíc korun za odebranou energii.

„Požadovali po důchodkyni, aby jim předložila doklad o provedené platbě, a nakonec z ní vymámili částku 7 tisíc korun," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Když podvodníci odešli z domu, žena se svěřila svým příbuzným, a zjistila, že byla nejspíš podvedena. Obrátila se proto na policii.

Nepoznáte je?

Prvním pachatelem byl muž bílé pleti ve věku kolem třiceti let.

„Měl štíhlou, asi 180 centimetrů vysokou postavu, a krátké hnědé vlasy pod čepicí, pravděpodobně s kšiltem," upřesnila mluvčí. Na sobě měl rifle a zimní šedočernou bundu.

Podezřelá žena měla asi třicet let, byla silnější postavy a vysoká 175 centimetrů. Měla kulatý obličej, bílou pleť a delší černé vlasy, sepnuté vzadu. „Byla upravená a v uších měla velké stříbrné náušnice," doplnila mluvčí.

Oblečená byla do delší černé bundy, bíločerných tygrovaných legín a černých kozaček. Policisté na případu intenzivně pracují a po obou pachatelích pátrají. Za podvod a porušování domovní svobody jim hrozí až dvouleté vězení. 

Jak se nestát obětí podvodu?

nedůvěřujte neznámým lidem a nikoho cizího do bytu či domu nevpouštějte.
nikdy hned neotevírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi.
pořiďte si panoramatické kukátko, které vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout. Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené, a tak můžete některé věci vyřídit bezpečněji.
zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe – zavolejte na úřad nebo instituci, na niž se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte a kontaktujte policii.
nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí. Podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí odmítejte – v naprosté většině jde o podvod.