Senior přišel nepozorností o patnáct tisíc

Přerov – Je to obvyklý nešvar řidičů. Odložit na střechu svého auta peněženku, mobil nebo příruční tašku. Zapomnětlivost se pořádně vymstila třiaosmdesátiletému důchodci, který se ve středu odpoledne obrátil na policii. V tašce měl patnáct tisíc korun a další cennosti.

„Muž nastoupil na Žerotínově náměstí do svého vozu a jel do místa bydliště v ulici Optiky. Při odjezdu z náměstí ale nechal na střeše auta odloženou příruční tašku a po cestě ji někde vytratil," popsala smolný den seniora přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž měl v tašce hotovost 15,3 tisíce, doklady k autu a platební kartu. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Osobě, která nalezenou tašku nevrátila, hrozí až dvouleté vězení," uzavřela mluvčí. (pu)

Chtěl koupit nové tričko v galerii, ale zadarmo

Přerov – Nakupovat bez peněz přišel ve středu vpodvečer do nově otevřené Galerie Přerov devatenáctiletý mladík. Za pás od kalhot si ukryl tričko za 198 korun a myslel si, že na to nikdo nepřijde.

„Odešel z prodejny bez zaplacení. Před obchodem ho ale zastavil člen ostrahy a na místo byla přivolána hlídka Městské policie," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Protože byl mladík v podmínce, převzala si jej republiková policie. Ještě téhož dne byl obviněn z krádeže, za což mu hrozí až tříleté vězení. (pu)