Chytili zloděje těsně po činu

Přerov – Až dva roky ve vězení hrozí dvěma mladíkům, kteří se vloupali do prodejny v Čechově ulici v Přerově.

„Oznámení jsme přijali v sobotu 8. srpna o půl druhé ráno, na místo přijeli ihned policisté," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ti na základě operativního šetření na místě události a také na základě získaných informací od všímavých svědků pachatele o několik minut pouději zadrželi v Jungmannově ulici v Přerově.

„Oba muži se snažili z místa utéct, ale policisté je za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a převezli na policejní služebnu," doplnila mluvčí. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 19 a 18 let z Přerovska.

Mladíci rozbili na jedné z prodejen výlohu, dostali se dovnitř a ukradli část příruční pokladny se 770 korunami a několik kusů potravin.

„Škoda poškozením byla předběžně vyčíslena na více než pět tisíc korun, škoda odcizením bude upřesněna dodatečně," dodala Irena Urbánková. 

Z kanceláře ukradl sto tisíc

Přerov – Ke vloupání do kanceláře jedné z firem v Komenského ulici v Přerově došlo v pátek odpoledne. „Zatím neznámý pachatel do kanceláře vnikl po vypáčení dveří a vzal z ní obálku s téměř 104 tisíci korunami," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Škodu na poškozených dveřích upřesnění majitel dodatečně. Pachateli hrozí až pět let za mřížemi. 

Sedl opilý za volant

Přerovsko – Až tříletý pobyt za mřížemi hrozí pětadvacetiletému řidiči, kterého v sobotu kolem jednadvacáté hodiny kontrolovali policisté na silnici mezi obcemi Lazníky a Buk. „U muže provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 0,35 promile alkoholu v dechu," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Při šetření navíc zjistili, že usedl za volant, přestože mu to příslušný správní orgáne až do září letošního roku zakázal.