Poškozený zareagoval na inzerát, nabízející investici do kryptoměn. Když vyplnil potřebné údaje, ozvala se mu neznámá osoba, která požadovala uhrazení 6 tisíc korun.

„Po připsání peněz muže kontaktoval další člověk. Ten mu na e-mail poslal odkaz, na který se má přihlásit,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž se o několik dní později rozhodl, že chce zaslanou částku zpět. „Nejen, že mu peníze nebyly vráceny, ale začaly ho uhánět další osoby a informovaly ho o zhodnocení jeho vkladu na 6 tisíc USD. Peníze mu chtěly vyplatit a zaslat na účet,“ popsala dále mluvčí.

Pachatelé ale vše podmínili zřízením účtu a stažením aplikace, což poškozený udělal.

„Finálním požadavkem bylo, aby se přihlásil do internetového bankovnictví, kam mu bude zaslána částka 20 tisíc korun. Muž se přihlásil a autorizoval platbu 20 tisíc. Peníze ale nebyly připsány na jeho účet, ale přesně naopak. Odešly na neznámé konto v zahraničí,“ řekla.

Poškozený tak už zřejmě svých 26 tisíc nikdy neuvidí. „Případ prověřujeme pro dva trestné činy související s internetovou kriminalitou,“ uzavřela mluvčí.