Ze dvou trestných činů se bude zpovídat dvacetiletý řidič vozu Škoda Octavia, kterého zadržela v sobotu večer hlídka v Kojetíně. Při zkoušce na alkohol nadýchal na 1,18 promile a policisté zjistili, že si vypůjčil auto bez svolení majitele, kterým je jeho blízký příbuzný. Neměl u sebe ani řidičský průkaz.

„Mladý muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci,“ řekla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

O den později zavinila pod vlivem alkoholu nehodu pětačtyřicetiletá žena, která havarovala v Čekyni u Přerova. „Řidička opelu mířila do Penčic a v mírné levotočivé zatáčce v ulici Pod Lipami vyjela ze silnice a narazila do obrubníku. Od něj se pak auto odrazilo zpátky na silnici,“ přiblížila policejní mluvčí. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Jak vyšlo brzy najevo, žena se před jízdou notně posilnila alkoholem a je s podivem, že vůbec trefila do vozu. Dechová zkouška u ní totiž naměřila nejprve 3,83, a poté 3,49 promile.

„I když se k požití alkoholu přiznala, odběr krve v nemocnici odmítla. Na místě jsme jí zadrželi řidičský průkaz a je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Škoda je 60 tisíc korun,“ dodala.

Ze stejného prohřešku je podezřelý i čtyřiatřicetiletý muž, kterého zastavila hlídka v neděli po osmé hodině večer na silnici I/47 mezi Slavíčí a Hranicemi. I on nadýchal nejprve 1,66, a poté 1,71 promile.

„Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocnici se ale odmítl podrobit s vysvětlením, že má strach z jehel. Protože u sebe neměl řidičský průkaz, nemohl mu být na místě zadržen,“ uvedla mluvčí.

O víkendu byli na různých místech okresu zadrženi také další tři provinilci, kterým policisté při dechových zkouškách naměřili méně než jedno promile. Jejich jednání se bude posuzovat jako přestupek a policie věc postoupila příslušnému správnímu orgánu. Jednomu z hříšníků bylo pouze sedmnáct let a nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění. (pu)