Opilý řidič boural do okrasné zídky

Žeravice – Bez zranění se obešla nehoda, která se stala v sobotu kolem osmé hodiny večer v Žeravicích.

„Z prvotního šetření vyplývá, že osmadvacetiletý řidič vozidla Alfa Romeo pravděpodobně nezvládl řízení, sjel mimo silnici a narazil do okrasné zídky u jednoho z domů," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Přivolaní policisté u muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 1,63 promile alkoholu v dechu. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

„Při nehodě nedošlo ke zranění osob, celková škoda se vyšplhala na 15 tisíc korun," dodala mluvčí. Řidiči hrozí až tříletý pobyt ve vězení. 

Auto přes noc zmizelo

Kokory – Až pět let ve vězení hrozí zatím neznámému pachateli, který v noci ze soboty na neděli ukradl v Kokorách automobil značky Škoda Octavie. Auto bylo zaparkované na silnici u jednoho z domů.

„Uvnitř se nacházely také doklady k vozidlu, kolečkové brusle a kanystr se čtyřmi litry motorového oleje," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Majitel vypočítal škodu na 241 tisíc korun. 

Ukradl ženě z batohu peněženku

Přerov – O peněženku přišla v pátek odpoledne šestapadesátiletá žena z Přerovska, kterou někdo okradl ve vestibulu olomouckého vlakového nádraží. Zloděj jí odcizil peněženku z batohu, který nesla na zádech.

„Měla v ní osobní doklady, stravenky, přes tři tisíce korun a platební kartu. Poškozená vyčíslila škodu na 4,2 tisíce korun," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Pachateli hrozí za krádež a neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku až dva roky vězení. 

Poničil auto, škoda je 30 tisíc

Přerov – Poškození auta, zaparkovaného v centru Přerova, nahlásil na policii jeho majitel. Nehoda se stala v neděli večer v Kratochvílově ulici.

„Z prvotního šetření vyplývá, že řidič dosud nezjištěného vozu poškodil Škodu Octavii, jež stála v místě pro podélné stání. Pachatel od nehody ujel neznámo kam," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Majitel vyčíslil celkovou škodu na 30 tisíc korun.