Muž se dopouštěl trestné činnosti převážně v Tržní ulici a jejím bezprostředním okolí. „Na začátku února vnikl do kanceláře firmy a ukradl dvoje klíče od dodávek, zaparkovaných před budovou. Z neznámého důvodu odcizil i šanon s kancelářskými dokumenty,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zloděj se rozhodl, že jednomu z aut provětrá motor a vyrazil s ním na projížďku regionem. „Jezdil po celém okrese až do doby, než s autem zapadl na polní cestě mezi obcemi Šišma a Hradčany. Tam nechal auto odstavené,“ řekla.

Policisté zadrželi na Přerovsku dealery drog.
Pervitin, hašiš, marihuana. Tři přerovské dealery zadrželi

O pár dní později otevřel s pomocí odcizeného klíče i druhou dodávku, zaparkovanou na stejném místě. Jezdil v autě asi hodinu a půl po Přerově, a když se vyřádil, odstavil vůz na polní cestě poblíž Olomoucké ulice. Jen projížďka mu ale nestačila - před odchodem z vozu demontoval a ukradl autorádio.

Při prohlídce auta se později zjistilo, že je rozbité u zadního kola a má poničený práh. „Zloděj navíc rozbil ve dvorním traktu firmy okno jiného zaparkovaného vozu,“ řekla.

Recidivista má na svém kontě také vloupání do stavební buňky ze druhé poloviny února. Ke krádeži došlo na staveništi u kruhového objezdu ulic Dluhonská, Polní, Tržní.

Ilustrační foto
Po dvanácti letech na nezvané návštěvě na Přerovsku vypil, co našel a odpadl

„Tentokrát pachatel přelezl plot a dostal se ke stavební buňce, kterou násilím vypáčil. Ukradl z ní nivelační přístroj včetně stativu a latě. Škoda byla vyčíslena na necelých 25 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Soud může nenapravitelného recidivistu, který se dopouštěl i jiné majetkové trestné činnosti na Přerovsku, poslat až na tři roky do vězení.