Událost, ze které se servírka z baru ve Škodově ulici v Přerově bude vzpamatovávat nejspíš do konce života, se udála loni 19. června. V baru zůstala sama s posledním hostem.

„Asi o půl třetí ráno přišel za mnou za bar a dal mi nůž na krk. Prosila jsem ho, ať mi neubližuje, že mám doma malou dceru," vzpomínala se slzami v očích žena.

Prý jí řekl, že jí nic neudělá, pokud splní jeho požadavky. Nakonec odešel s více než třiceti tisíci korunami tržby, dvěma krabičkami cigaret a servírčiným mobilem.

Před tím ženě stačil poručit, aby si lehla a počítala do sta, než vstane. Vyděšená číšnice nakonec zavolala policii i majitele herny.

David Coufal, kterého soud již dříve potrestal osmi měsíci vězení za neplacení výživného a krádež a k soudu jej z vězení přivezla eskorta, se bránil tím, že se dostal do problémů.

Nedokázal si sám sáhnout na život, a tak prý vymyslel loupež jako formu sebevraždy.

Řekl, že doufal, že si počká na policisty, kteří měli služebnu nedaleko, a nechá se doslova „rozstřílet". Jenomže služebna se zrušila.

„Sedl jsem na taxík, jel jsem do Šternberku do penzionu. Tam jsem chtěl čekat, až pro mě policie přijede, nebo že bych se šel ráno sám přihlásit," vypověděl. Nakonec skončil v policejním voze zanedlouho, kolem půl šesté ráno.

Problémy s přítelkyní

Za Coufalovými myšlenkami na sebevraždu údajně stojí nevydařený vztah.

Po posledním propuštění z vězení si prý našel práci, pronajal byt a časem si tam nastěhoval přítelkyni. Ta mu, jak tvrdil, po několika měsících sebrala elektroniku, naspořené peníze a utekla.

V pondělí před soudem projevil lítost.

„Vím, že to byl blbý nápad. Poslal jsem poškozené (servírce, pozn. redakce) dopis, v němž jsem jí vysvětloval, co mě k tomu vedlo. Omlouval jsem se, že jsem jí nechtěl ublížit," sdělil David Coufal.

Žena však dopisu nepřikládá podle svých slov žádný hlubší význam. S prací v baru skončila, bála se, teď pracuje v továrně.

„Nevěřím cizím lidem. Dceru nikam nepouštím, bojím se o ni víc než předtím. Přítel mě doprovází, vyzvedává mě u autobusu," popsala, jak se na ní děsivý zážitek podepsal.

Olomoucký krajský soud Davidu Coufalovi vyměřil několikaleté vězení.

„Obžalovaný byl uznán vinným a byl mu uložen s ohledem na předchozí odsouzení souhrnný trest odnětí svobody v polovině trestní sazby v trvání devíti let, pro jehož výkon byl zařazen do věznice se zvýšenou ostrahou," oznámil předseda soudního senátu Eduard Ondrášek.

Obžalovanému recidivistovi teď běží osmidenní lhůta na případné odvolání, státní zástupkyně se odvolávat nebude.