Provozovateli hrozí ve správním řízení sankce až půl milionu korun. Státní veterinární správa zakázala uvádět produkty z uvedeného skladu na trh.

„Ve skladu se mimo jiné nacházelo okolo 75 kilogramů krevet různých šarží s prošlými daty použitelnosti. Inspektoři je na místě znehodnotili a provozovateli skladu nařídili zdravotně závadné potraviny neškodně zlikvidovat na jeho náklady v asanačním podniku,“ shrnul mluvčí.

Živočišné produkty z neschváleného zařízení představují potenciální riziko pro jejich spotřebitele.

Nový Penny market najdou lidé od tohoto týdne v Lipnické ulici v Přerově.
V Lipnické ulici v Přerově otevřel nový Penny market

„Při provozování neschváleného skladu není zaručeno dodržování platné legislativy, zejména skladovacích podmínek, dodržování správné hygienické praxe a systémů založených na analýze nebezpečí či plnění požadavků na personál z hlediska odbornosti a zdravotního stavu,“ uvedl Vorlíček.

Součástí byl i sklad s neřízenou teplotou, kde v době kontroly nebyly nalezeny potraviny živočišného původu. V tomto skladu byly zjištěny vážné hygienické nedostatky. „Rovněž manipulační chodby a sociální zařízení nesplňovaly standardy potravinářského podniku,“ řekl.

V Přerově se ve čtvrtek otevřelo nové Centrum duševního zdraví, které sídlí ve Wurmově ulici.
VIDEO: Centrum duševního zdraví v Přerově sídlí v moderní budově

Vzhledem k tomu, že jsou zde skladovány také potraviny jiného než živočišného původu, předala Státní veterinární správa podnět k došetření i Státní zemědělské a potravinářské inspekci.