Klientka přišla na úřad vyřizovat dávky a pracovnice po ní pouze chtěla doplnit chybějící údaje ve formuláři. Mladou žadatelku ale tento požadavek natolik rozvášnil, že se přestala ovládat.

„Když kolem ní pracovnice procházela, aby přivolala vedoucí, se kterou chtěla klientka mluvit, tak od ní dostala facku. Při útoku naštěstí nedošlo ke zranění,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Agresivní žena byla v budově úřadu zajištěna a policisté ji převezli na obvodní oddělení, kde skončila u výslechu.

Ilustrační foto.
Policisté si posvítili na romskou tancovačku, zjistili 17 přestupků

„Je podezřelá z trestného činu násilí proti úřední osobě, za což jí hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi. Stíhána je na svobodě,“ dodala.

S verbální agresivitou žadatelů se setkávali v době, kdy byly vypláceny dávky pomoci v hmotné nouzi, také úředníci přerovského magistrátu. Ojediněle docházelo i k útokům.

„Verbální útoky nebo agresi jsme řešili podáním podnětu na oddělení přestupků. K incidentům byli voláni i městští strážníci. Po jednom z fyzických útoků na úředníka město rozhodlo o pořízení kamerového systému na pracovištích, kde se jedná s klienty. Pracovníci jsou proškoleni, jak se mají v těchto případech zachovat, a jaká pravidla mají dodržovat při jednání s osobami v krizi,“ uvedla mluvčí radnice Lenka Chalupová.