Zátahu se zúčastnilo šest kriminalistů a devět uniformovaných policistů. Prověřili celkem dvaadvacet osob v celostátním pátrání a podařilo se jim k těmto lidem získat podstatné informace.

„Ty budou využity v průběhu dalšího šetření po jejich pobytu,“ vysvětlila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Za úspěch se dá podle ní považovat především dopadení třicetiletého výtečníka, podle kterého byla celá policejní akce nazvána.

„Jednalo se o krycí jméno muže, který vloni v srpnu převzal výzvu zlínského soudu k nastoupení do výkonu trestu v olomoucké věznici. On tak ale neučinil,“ uvedla Sedláčková. Muž podle jejích informací zmizel a na Přerovsku se vůbec nezdržoval.

Čtvrteční pátrací akce se mu stala osudnou. Policisté jej dopadli deset minut před devátou večer a odvezli do Olomouce za mříže, kde si nyní odpyká trest za podvody.

„Je nutné dodat pro všechny, kteří se rovněž skrývají a vyhýbají výkonu trestu, že se dopouštějí dalšího trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou až na tři roky,“ upozornila mluvčí.

Zadržený podvodník si vyslechl sdělení podezření ve zkráceném přípravném řízení.