Obětí kapsářů se v pondělí na přerovském vlakovém nádraží nejdříve stala dvaapadesátiletá žena.

„V okamžiku, kdy vystupovala z vlaku jí neznámý pachatel nepozorovaně otevřel batoh. Pak jí z jedné z přihrávek odcizil peněženku. Cestující v ní měla nejen finanční hotovost, ale i osobní doklady. Celkovou škodu vyčíslila na 300 korun," popsala první případ krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Druhou ženu neznámý zloděj okradl naopak při nastupování do vlakové soupravy na stejném nádraží. Také ona měla v tu dobu na zádech batoh. Kapsář jí z něj vytáhl příruční tašku.

„V té měla jednapadesátiletá cestující kromě dvou peněženek s finanční hotovostí uložené doklady, mobilní telefon a dioptrické brýle. Přišla o osobní věci v celkové hodnotě 6 600 korun," upřesnila Urbánková.

Popis podezřelého

Druhá z okradených cestujících si však podezřelého kapsáře všimla. V tu dobu se totiž za ní pohyboval asi dvacetiletý mladík, nakonec však do vlaku nenastoupil.

„Byl vysoký okolo 160 centimetrů a měl štíhlou postavu. Na hlavě měl čepici, na sobě tmavou mikinu a tmavé kalhoty," popsala kapsáře Urbánková s tím, že pachateli za uvedené krádeže hrozí až dva roky vězení.

Policie radí

Policisté nyní varují před podobnými krádežemi v místech, kde se shromažďuje větší množství lidí. Doporučují, aby lidé měli batohy, tašky, kabelky a další zavazadla stále při sobě a věnovali jim patřičnou pozornost. Zlodějům a možným krádežím také nahrávají návaly osob a tlačenice v dopravních prostředcích a na nádražích. Ve vlaku je vhodné si vybírat kupé, kde už sedí jiný cestující. Ani tam však není vhodné nechávat svá zavazadla ani na krátkou dobu bez dozoru.