„Jeden z nich mladíkovi zastoupil cestu, počastoval ho vulgární nadávkou a udeřil do tváře. Potom jej chytil zezadu, přitáhl k autu a společně s druhým pachatelem mladíka natlačili dovnitř,“ popsala loupežné přepadení přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Jeden z pachatelů mladíka držel a druhý jej v autě šacoval, zatímco pokračovali v jízdě směrem na Věrovany. V zadní kapse kalhot našli peněženku, ze které ukradli všechny peníze. Přepadeného nakonec pachatelé vysadili mezi obcemi Citov a Věrovany a potom pokračovali v jízdě.

Popis pachatelů

Policisté na případu intenzivně pracují a prošetřují jeho okolnosti. Všechny případné svědky žádají o jakoukoliv pomoc. Jeden z pachatelů je ve věku 25 let, má dlouhé rovné vlasy tmavé barvy a na sobě měl černou mikinu. Druhý muž má také 25 let, je štíhlé postavy a vysoký kolem 180 centimetrů. Vlasy má po ramena, spletené do dredů a podvázané šátkem. Na sobě měl tričko a džíny. Třetímu pachateli je kolem 30 let, má robustní postavu vysokou 180 centimetrů. Muži se pohybují ve voze značky Favorit.

Případní svědci nebo ti, kteří pachatele rozpoznají podle popisu, mohou kontaktovat policii na čísle 158. „Celkovou škodu jsme vyčíslili na patnáct set korun. Ke zranění osob nedošlo. Policisté případ šetří pro zločin loupeže, za který pachatelům hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ upřesnila Urbánková. (pod)